Turha minun on edes yrittää täällä mitään todistella ja kirjoitella kauniita ajatuksia. Kuinka niin haluaisin hänet tuohon viereen pitämään kädestä ja olemaan hellä, niinkuin minäkin haluaisin olla hänelle.
Ja jos ei uppoa tosielämässä niin minkäs sille mitään mahdan, mielummin olisin muualla kuin täällä.
Nähtävästi ajatukset ja toiveet eivät kohtaa....
Ja jos ei uppoa tosielämässä niin minkäs sille mitään mahdan, mielummin olisin muualla kuin täällä.
Nähtävästi ajatukset ja toiveet eivät kohtaa....
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä ne kohtaa, jos olet hän..
Voi, en ole 100 varmana hänesi mutta se on hyvä jos tunnistat itsestäsi se että olet ollut kurja toiselle ja olet aidosti pahoillasi ja katuvainen, jos mahdollista koita yrittää korjata asioita parempaan suuntaan ja pyydä anteeksi ihmiseltäsi käytöstäsi.
En usko, että hän on kiinnostunut minusta. Olen uskotellut omassa päässäni hänen olevan kiinnostunut . En luota enää omiin ajatuksiini.
Täällä on täysin samanlaisia tuntemuksia kun sinulla. Kumpa maailma ja ihmiset olisivat edes vähän oikeudenmukaisempia näissä tunne asioissa. Pahat sanat ja epämukava käytös satuttaa todella paljon ja saa surulliseksi, kuin kova isku sydämeen, varsinkin silloin jos vastapuolella on tärkeitä ja helliä tunteita ihmiseen joka sitten no en nyt keksi sitä sanaa mutta kuitenkin tunteisiin ei vastata niinkuin haluaisi, tämän kokeneena tiedän varsin hyvin.
Toivon tsemppiä sulle.
Mutta niin se vain menee, että hän, josta olisi kiinnostunut ei ole kiinnostunut minusta ja toisinpäin. Miksi jotkut löytää kumppanin helposti ja toisten pitää tahkota monta vuotta, eikä koskaan osu kohdalle sellaista, joka sykähdyttäisi. Ja minä en ala kenenkään kanssa olemaan vain olemisen ilosta, vaan kyllä mun pitää tuntea jotain ihmistä kohtaan. Mutta no, minusta ei voi kukaan olla kiinnostunut, se on jo nähty. Haaveet omasta perheestä kuopattu.
Sitä minäkin olen joskus ihmetellyt. Joillain tuntuu tosiaan olevan vaikeampaa löytää se joka todella saa jalat pyörimään sukissa eli ei kelpaa kuka tahansa vastaantuleva,pitää olla jotakin erityistä. Ehkä ne ihmiset ovat sitten sitoutuneempia kumppaniinsa ja tunne jostain oikeasta,ihmisestä,tunteesta on heille erittäin tärkeää, kumppani jonka kanssa enemmän kun mieluusti viettäisi lopunelämänsä ilot ja surut kokien ja jakaen, yhdessä. Siitä pitäisi olla ehkäpä jollaintapaa ylpeä ja arvostaa sitä että "osaa" tuntea suuresti, jos tätä nyt ajattelee postiiviselta näkökantilta. Kukasta kukkaan hyppeilijöitä ja satunnaisia suhteilijoita on aivan liikaa tässä maailmassa, niin ajattelen.