Miten kannattaa mennä museoon? Lautalla voisi olla myös kiva mennä Slussenista, mutta meneekö lauttoja usein ja kauanko lauttamatka kestää? Miten päästä näppärästi jalkoja säästäen Slusseniin? Tai onko sitten jotain muuta kätevää vaihtoehtoa mennä kokonaan maitse museoon?
Vikingin terminaalista vasa-museoon?
4
289
Vastaukset
- Siitä alkuun
http://www.waxholmsbolaget.se/visitor/djurgarden-ferry/plan-trip/timetable/
Bussillakin voi ajella jne
http://reseplanerare.sl.se/bin/query.exe/en - djurgården
Taisi mennä roskiin mun kirjoitus. Menette joko lautalla Slussenilta, ihan lähellä T-baanaa, tai 69 bussilla ainakin pysäkki Åhlensia vastapäätä. Muuten voi otta hienosto raitiovaunun. Lähtee mm. vastapäätä NK:ta. Kävellä voi mukavasti kun seuraa tätä spåraa, paljon kokemuksia ja ei kysyvä tieltä eksy, tukholmalaiset neuvovat mielellään. Lauttamatka noin 5 minuuttia.
- m*mh
Onko tuo lautta käytössä myös talvisin?
- Juustina
Lautta kulkee ympäri vuoden.
http://www.waxholmsbolaget.se/resenar/djurgardsfarjan/planera-resa/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1241125
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838