Olemme menossa helmikuussa 2013 khao lakiin häämatkalle. Toiveena olisi ottaa toiset hääkuvat vielä khao lak:ssa.
Onko kenelläkään kokemuksia paikallisista valokuvaajista tai tällaisestä hääkuvaamisesta thaimaassa?
Häälahja toiveena kun on häämatka tilin kartuttaminen, niin olisi ihana laittaa häämatkalla otettu kuva kiitoskortteihin :)
Valokuvaaja khao lak:ssa
7
492
Vastaukset
- zsin-
En nyt pysty auttamaan sinua, mutta teksti on kuin minun kynästäni! Meillä on häämatka tulossa loppuvuodesta, ja haluaisimme myös ottaa hääkuvat Khao Lakissa. Mietinkin että pitää tänne laittaa kysymys onko siellä kuvaajaa saatavilla. Mutta nyt odotellaan sitten vain vastausta :)
- lomailija
en itse ole käyttänyt kuvaajia matkoillani mutta olen nähnyt nimenomaan häämatkalaisia tai vastavihityn parin joita siellä kuvattiin että kyllä niitä sieltä löytyy kun kyselee :)
- savilahti11
sen verran vielä että kuvat tikulle tai muistikortille, siis ei valmiita paperikuvia. tai voihan niitäkin jokusen ottaa, mutta valitettavasti saattaa käydä niin että kotiin paluun jälkeen muutama kuukaisi eteen päin kuvista on vain haalea muisto vaikka parisuhde vielä kukoistaakin.
- Jungle Park
http://www.phuket-discovery.com/
Tutkippa tuota linkkiä. Saa varmasti onnistumaan myös pelkän valokuvauksen. En tunne suoraan kuvaajaa Khao Lakista, mutta tässä pari vinkkiä häämatkalaisille:
1. Käykää Rusty Pelican -baarissa, sen pitäjä Mo toimii myös Khao Lakin pastorina (hankki pastorin paperit halvalla netistä) ja soitti aikoinaan Nirvanan ja Eric Claptonin kiertueilla perkussionistina (herrasta lisää kirjassa Mondo Matkaopas Thaimaa). Koska Mo hoitaa ison osan Khao Lakin vihkimisistä, hänen luulisi myös tietävän hyviä häävalokuvaajia.
2. Ja kun kerran olette häämatkkalla, niin käykää maailman romanttisimmalla illallisella. Hotelli Sarojin järjestää kahden hengen privaatti-illallisia viidakon keskellä, vesiputouksen juurella. Valoa luovat tuhannet kynttilät. Kallista mutta taatusti ikimuistoista.
Khao Lakista lisää tietoa esim täältä: http://www.minnethaimaassa.com/khao-lak/- -----nanna----
Kiitokset vastauksista!! :) :) :)
Todella hyviä vinkkejä ja varmasti mennään kyselemään Mo:lta valokuvausta ja tuolle illalliselle haluaisin myös! :) :)
Kiiiitos! - Artoekman
Hei! Asustelen tällä hetkellä Thaimaan Phuketissa ja olen toiminut freelancer kuvaajana jo pitkään. Hää keikkoja olen tehnyt paljon ja tulen mielelläni kuvaamaan Khao Lakkiin! Otin studio varusteeni mukaan vartavasten kaverini hääkuvausta varten.. Täältä löydät muutaman esimerkin hääkuvistani www.artoekman.com. Jos olet kiinnostunut lähetäthän viestiä artoekman(at)hotmail.com.
-Arto
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2735122- 534221
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii933609- 502719
- 201909
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461863- 1111725
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘981501- 711095
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1461073