Valokuvaaja khao lak:ssa

---nanna---

Olemme menossa helmikuussa 2013 khao lakiin häämatkalle. Toiveena olisi ottaa toiset hääkuvat vielä khao lak:ssa.

Onko kenelläkään kokemuksia paikallisista valokuvaajista tai tällaisestä hääkuvaamisesta thaimaassa?

Häälahja toiveena kun on häämatka tilin kartuttaminen, niin olisi ihana laittaa häämatkalla otettu kuva kiitoskortteihin :)

7

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zsin-

      En nyt pysty auttamaan sinua, mutta teksti on kuin minun kynästäni! Meillä on häämatka tulossa loppuvuodesta, ja haluaisimme myös ottaa hääkuvat Khao Lakissa. Mietinkin että pitää tänne laittaa kysymys onko siellä kuvaajaa saatavilla. Mutta nyt odotellaan sitten vain vastausta :)

    • lomailija

      en itse ole käyttänyt kuvaajia matkoillani mutta olen nähnyt nimenomaan häämatkalaisia tai vastavihityn parin joita siellä kuvattiin että kyllä niitä sieltä löytyy kun kyselee :)

    • savilahti11

      sen verran vielä että kuvat tikulle tai muistikortille, siis ei valmiita paperikuvia. tai voihan niitäkin jokusen ottaa, mutta valitettavasti saattaa käydä niin että kotiin paluun jälkeen muutama kuukaisi eteen päin kuvista on vain haalea muisto vaikka parisuhde vielä kukoistaakin.

    • Jungle Park
    • En tunne suoraan kuvaajaa Khao Lakista, mutta tässä pari vinkkiä häämatkalaisille:
      1. Käykää Rusty Pelican -baarissa, sen pitäjä Mo toimii myös Khao Lakin pastorina (hankki pastorin paperit halvalla netistä) ja soitti aikoinaan Nirvanan ja Eric Claptonin kiertueilla perkussionistina (herrasta lisää kirjassa Mondo Matkaopas Thaimaa). Koska Mo hoitaa ison osan Khao Lakin vihkimisistä, hänen luulisi myös tietävän hyviä häävalokuvaajia.
      2. Ja kun kerran olette häämatkkalla, niin käykää maailman romanttisimmalla illallisella. Hotelli Sarojin järjestää kahden hengen privaatti-illallisia viidakon keskellä, vesiputouksen juurella. Valoa luovat tuhannet kynttilät. Kallista mutta taatusti ikimuistoista.
      Khao Lakista lisää tietoa esim täältä: http://www.minnethaimaassa.com/khao-lak/

    • -----nanna----

      Kiitokset vastauksista!! :) :) :)
      Todella hyviä vinkkejä ja varmasti mennään kyselemään Mo:lta valokuvausta ja tuolle illalliselle haluaisin myös! :) :)

      Kiiiitos!

    • Artoekman

      Hei! Asustelen tällä hetkellä Thaimaan Phuketissa ja olen toiminut freelancer kuvaajana jo pitkään. Hää keikkoja olen tehnyt paljon ja tulen mielelläni kuvaamaan Khao Lakkiin! Otin studio varusteeni mukaan vartavasten kaverini hääkuvausta varten.. Täältä löydät muutaman esimerkin hääkuvistani www.artoekman.com. Jos olet kiinnostunut lähetäthän viestiä artoekman(at)hotmail.com.

      -Arto

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      44
      7316
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4058
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3575
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3110
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2796
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2279
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      51
      2265
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2238
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2236
    Aihe