varastosta makkari

mistäs kannattais lähteä liikkeelle, kun projektina olis tehdä varastosta asuinhuone. Otetaanko ensin suunnittelija, ja kuka? Vai kysytäänkö ensin lupa saako ylipäätään hommaan ryhtyä? Millaisia asioita pitää ottaa huomioon? JA sitten se kustannusarvio ?

Kokemuksia vastaavista?
2741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lähtee liikkeelle rakennusvalvonasta,toimenpidehän lisää kiinteistön asuinpinta-alaa.

Äänestä

aloita tarkistamalla onko rakennusoikeutta jäljellä, sitten rak virastoon kyselemään mitä lupaan tarvitaan (tuntuu vaihtelevan naapurikunnissakinpaljon). joku piirtämään ja laskemaan esim ikkuna-aukkojen koot ja uudet julkisivut jotka ainakin ontehtävä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uutta tilaa kirjoitti:

mistäs kannattais lähteä liikkeelle, kun projektina olis tehdä varastosta asuinhuone. Otetaanko ensin suunnittelija, ja kuka? Vai kysytäänkö ensin lupa saako ylipäätään hommaan ryhtyä? Millaisia asioita pitää ottaa huomioon? JA sitten se kustannusarvio ?

Kokemuksia vastaavista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu