Psykopaatit nauttii simputuksesta

Järki hommaan

Muistan oman armeija-aikani, jossa oli yksi oikein innokas simputtaja ja huutajatyyppi. Ei ollut mitään rajaa siinä touhussa.

Nykyään nousisi vastaava simputus uutisaiheeksi saakka. Minulla jäi näistä simputtajista sellainen psykopaattimainen kuva.

Vertasin heidän tai hänen käyttäytymistä tieteelliseen määritelmään psykopaatista ja hyvin osui kohilleen kyllä. Eli nauttivat enemmänkin itse simputuksesta ja haukkumisesta kuin tuloksista.

Itse elävät ja tekevät niitä samoja harjoituksia siellä päivästä ja vuodesta toiseen ja jos näkevät jonkun olevan kömpelön niissä harjoituksissa, niin naurut ja haukut tulee.

Näiltä simputtajilta puuttui kokonaa sellainen hyvä henki siitä hommasta ja kannustamista heiltä on turha toivoakaan.

Simputus ei ole itsetarkoitus eikä sitä tarvita. Kokemuksesta voi sanoa, että hyvässä hengessä toimineet mutta sopivan jämerät, kannustavat saavat parempia tuloksia aikaan.

2

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vali vali...

      olet ilmeisesti tyyppillinen pullamössösuomiarmeijapoika! Uuuh, kun joku vähän huusi sulle! Tilaa ihmeessä itsellesi aika psykiatrille että pääset yli noista aivan JÄRKYTTÄVISTÄ asioista.... heh,suuri vitsi koko armeija touhunne täällä suomessa! :-)

    • zzxz3

      z

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      70
      2954
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      61
      2558
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      104
      2219
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1395
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1256
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      185
      940
    7. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      82
      891
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      83
      883
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      805
    10. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      736
    Aihe