Kirkkokuntiin sitoutumaton, äärikristillinen Aslan ry järjestää leirejä, joilla pyritään eheyttämään seksuaalisesti "rikkinäisiä" ihmisiä. Heihin kuuluvat Aslanin mukaan paitsi homot, myös esimerkiksi pornoa netistä katsovat heterot ja kaikki, jotka masturboivat.
http://www.hs.fi/kotimaa/Eheytymisleirillä ylistetään Jumalaa ja rukoillaan rikkinäisten puolesta/a1305603649134
seksuaalisesti "rikkinäisiä" ihmisiä
hetero panteisti
1
265
Vastaukset
- Infoa
Käytännössä kyseinen ryhmä vieroittaa pornoriippuvuudesta. Homous eri juttu. Monet luulee että homous liittyis aina yliseksuaalisuuteen ja pornokuvariippuvuuteen, muttei pidä paikkaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741124
- 751121
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 33717
- 49704
- 52617
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118557