Olli Immonen (ps) kyselee aselain sovellusohjeiden perään

X

5

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hieno homma

      Heh, onko asehörhöillä vaikeaa ?
      Oppositiossa istuva höhlä nyt mitään saa aikaan, kunhan huutelee, että äänestäjät eivät unohtaisi. Ainaisessa oppositiossa, ei sieltä lakeja säädellä.

      Mukava kuulla kun asehörhöt itse näyttävät tyytymättömyytensä aselakia kohtraan, se tarkoittaa, että olen oikeassa, asehörhöt ovat ahtaalla ja hyvät lait purevat.

    • Muiskelo

      Pusi pusi ja etsi lisää ase juttuja kun kerran kiinnostaa! :D

    • jklhhgf

      kävin justiin kuhaa katiskalla metsästämässä, ohi meni

    • ....................

      Pelkkää asiaa tuo keskustelunaloitus.

      On kuvottaa, että tavalliset virkamiehet (poliisiviranomaiset) kuvittelevat voivansa käytännössä asettaa omia lakeja. EI SE NIIN MENE.

      Ei laki ampuma-aseista poikkea mistään muusta laista.

      Ei esimerkiksi huumepoliisikaan voi ruveta itse määrittelemaan että liiallinen tupakanpoltto on sama asia kuin laittoman kannabiksen käyttö.

      Koko tämän helvetin asehysterian myötä mitkä tahansa ylilyönnit tuntuvat pikkuvirkamiehen mielestä nerokkailta. Suomessa on jo tarpeeksi suuri virkamiesvalta, tätä ei tarvita tippaakaan lisää.

    • aik.oik.

      Nimenomaan !!!
      Aseista tehdään niin iso asia että oikeat ongelmat unohtuvat, onhan se ihan kiva keksiä kaikea pikku jäynää niille ihmisille joista suurin osa ei aiheuta kenellekkään yhtään mitään ongelmia...
      Missä tulee se raja vastaan että tämä alka oikeasti täyttää vainoamisen merkit, eli aseita halussa pitäviä enakkoon leimataan rikollisiksi ja ovat jatkuvasti suurennuslasin alla, pahemmin kuin amatti- ja taparikolliset ikinä!
      No lainkuuliaisia on helppo kurmuuttaa ja kun on täällä asuttava / elettävä, niin pakko ottaa kaikki skeida vastaan....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2537
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2126
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      98
      1815
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      122
      1809
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1547
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      140
      1147
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1085
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1041
    9. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      21
      1022
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      987
    Aihe