Keskiyö!

ahistaa...

Saadaanko miehen kanssa asiat selvitettyä? Hän ei kuulemma tiedä haluaako saada asiat paremmin,mitä ihmettä se tarkoittaa?? Oon ihan hermona...
Vuosia takana jo 15, enkä tahtoisi sen päättyvän..mutta onko niin sitten parempi kaikille?

3

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      miehesi kaipaa myös menetettyä nuoruuttaan ja ajoittain kovempaa menoa, niin se minulle näkyy.

      positiivista tässä näkemässäni on se, etten näe murehtivia lapsia. lapset ovat kauempana ja omissa hommissaan. muutoksia tässä taitaa kuitenkin olla tulossa, et voi millään pitää ohjaksia pelkästään omissa käsissäsi.

      olen pahoillani puolestasi, sillä tämän hetken tapahtumiin sinulla ei ole paljoakaan vaikutusvaltaa. mies on jo itsekseen irtautunut vastuustaan.
      näen sinun surevan ja pahoittelevan, mutta se ei rakkautta rakenna. tämä on tosiasia, mikä sattuu ja mikä saa sinut lysähtämään sohvalla päätäsi pidellen. asiat luisuvat eteenpäin miehesi halujen mukaan.

      ei tämä ole kuitenkaan loppuelämäsi suunta, jos sallit minun sinua hieman lohdutella. tämä on miehen keski-iän kivullista kasvua ja on kamalaa huomata olevansa osa sitä mautonta teatteria. mutta tähän elämä ei kuitenkaan luhistu.
      tulee kyllä päivä, jolloin näet tämänkin episodin ilman aurinkolaseja ja ymmärrät, mikä on sinulle itsellesi parasta. rakkaudesta ei voi koskaan taistella, koska se vain tulee tai lähtee, se ei kunnioita mitään lakia.

      t. Keskiyö

    • ahistaa..

      Eli tämän miehen kanssa emme jatka enää yhdessä? En käsitä miten selvitään lasten kanssa...

    • ahistaa..

      Näetkö tähän eromme talon myynnin tai piharakennuksen tekoa?
      että elänkö miehen kanssa vaikka avioliitto ohi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3518
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      100
      3346
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      55
      2849
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      58
      2649
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      92
      2475
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      53
      1957
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      22
      1319
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      96
      1278
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      358
      1164
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1043
    Aihe