kuka on? ?

kärsämäen kovin jätkä?
291481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Pesonen on kova ei tipu kengän kirjille, hoitelee nuo virkahenkilötkin.

Äänestä

Miten se kova olisi semmonen joka on vetelä kun jätkän räkä piikkilangassa?

Äänestä

Kovin jätkä on evankelista Jouko Korkatti, pitää mopopojat ja teaktoristit kurissa hommaa kuntaa kovia veronmaksajia ei häpeä olla vielä KD:n nimissä kepulainen

Äänestä

MINÄ oon kärsäkukkulan kovin kingi.

Äänestä
  • Kokoomus rules !

    Äänestä

Ei ole miehen vastusta. Pelkkä suunsoittaja.

Äänestä
  • Kova jätkä on semmonen, jonka ei tartte esittää kovaa, uskaltaa olla oma ittensä ja tekee tarvittaessa isojakin ratkaisuja. Eikä mieti sitä, mitä muut mahtavat hänestä ajatella. Takki auki kulkeminen ja fyysinen uho ei tee kenestäkään kovaa, sellasilla tyypeillä on tosipaikassa kurat housussa. Ei täytä Pesonen näitä kriteerejä, eikä ihan Remeskään, vaikka pääsee Pesosen edelle.

    Äänestä

  • kriteerit kirjoitti:

    Kova jätkä on semmonen, jonka ei tartte esittää kovaa, uskaltaa olla oma ittensä ja tekee tarvittaessa isojakin ratkaisuja. Eikä mieti sitä, mitä muut mahtavat hänestä ajatella. Takki auki kulkeminen ja fyysinen uho ei tee kenestäkään kovaa, sellasilla tyypeillä on tosipaikassa kurat housussa. Ei täytä Pesonen näitä kriteerejä, eikä ihan Remeskään, vaikka pääsee Pesosen edelle.

    Katsotaampa kumpi on kovempi Pesonen vai Remes sunnuntain paneelissa klo.13.00 keskuskoululla. Heikompi ja tiedoiltaan Joukahainen voi jättääkin tulematta ettei tulisi häpäistyksi kaikkien kuullen. Omien sakissa voi pärjätä huutamalla, mutta paneelikeskustelussa ei huuto auta.

    Äänestä

  • Luomajoki kirjoitti:

    Katsotaampa kumpi on kovempi Pesonen vai Remes sunnuntain paneelissa klo.13.00 keskuskoululla. Heikompi ja tiedoiltaan Joukahainen voi jättääkin tulematta ettei tulisi häpäistyksi kaikkien kuullen. Omien sakissa voi pärjätä huutamalla, mutta paneelikeskustelussa ei huuto auta.

    Remes / pesonen verratkaa kuuntelijat tietämystä SOTE - asiasta, kunnanpäätöksenteosta, ja kuntantaloudesta ja sen valvonnasta.

    Äänestä

kyllä se on tapani

Äänestä

Kaikki kovat jätkät on jo kuollu, kuten on Tapaniki. Voi joku syrijäkylillä vielä olla elossaki. Politiikan saralle pykijät näyttävät olevan vellihousuja järestään.

Äänestä
  • Näin on toisilla on vellit housussa, mutta hokmannilla on kurat, arvaappa kumpi haisee?

    Äänestä

  • ei turha valittaja kirjoitti:

    Näin on toisilla on vellit housussa, mutta hokmannilla on kurat, arvaappa kumpi haisee?

    Hehhee, mitä tässä arvailemaan, kun tuntuu olevan asiantuntija joukossa. Perussuomalainen nähtävästi, kun kepukoilta on hajuaisti turtunu jo aikoja sitten.

    Äänestä

Minä en oo kova jätkä, mutta ei kovempaakaan tullu vastaan.

Äänestä

paska puhetta mopopojat pitää joukon kurissa ... Saatanan hullu ukko :)

Äänestä

Maajussi on kovin, ottaa leipänsä ankaralla työllä eikä valita.

Äänestä

No jos asia noin on, niin silloinhan ne ovat niitä luokkapettureita. Tekevät työtä niska limassa ja äänestävät porvaripuoluetta. Jos ne ei osaa ajatella asiaansa tuon pitemmälle, niin olkoon vain ikuisen työn raatajia.

Äänestä

niin on jouko outo äijä suututtaa vuokralaiset ja haukkuu ne takanapäin eikä kestä kritiikkiä sitten alkaa juopottelemaan itse. siltä viimesetkin ns. kunnon vuokralaiset lähti pois.

Äänestä
  • Kärsämäen kovin on teuvo uskaltaa pukeutua naisten asusteisiin.

    Äänestä

  • Jouko ei joupouttele

    Äänestä

Ajaako se taxiaki hepeneet päällä ?

Äänestä

Heijj.Oon just muuttanu Kärsämäelle,enkä tunne oikeen ketää.Oisko seuraa 17w mimmille..? Miellellää auton omistavat pojaaat ;);) :)

Äänestä
  • Tilaa taxi niin ajellaan ym. Teuvo maanteiden kuningas.

    Äänestä

  • missä nähään?

    Äänestä

sinulta, oot tullut oikialle kylälle, komppaniaverran löytyy sinulle naisen puutteessa olleita, nappaa rahakas ja varakas, niitä ei ole kuin ryhmällinen.

Äänestä

alakerran käytävällä (kärsämäen kovin jätkä). Muut on marjanpoimijoita

Äänestä
  • jouko korkatilla oli hyvät vuokralaiset siinä keskustan omakotitalossa. meni Jouko niillekkin aukomaan päätään. kannattikohan?

    Äänestä

kyllä se Esko, kukaan maha mitää

Äänestä

Touko

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kovaxi kirjoitti:

kärsämäen kovin jätkä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu