minkä ikäisenä...

tytttttö13w

..aloittaa seurustelu?
oon kohta 13, seurustelen, ollaan oltu yhes jo melkee vuos..
minkä ikäsenä vois siis ekan kerran olla yhdynnäs?
kiitti vastaajille!
(:

7

277

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LiinuTiina

      Minusta yhdyntä ei ole ikäsidonnainen vaan parisidonnainen juttu. Ku meet naimisiin, on oikea aika.

    • sognsiorhnstjhtej

      ^^samaa mieltä

    • oikeelhetkel c:

      meille terkkari tuli juttelemaan ja sano et jos on suunnilleen saman ikäsii ettei toinee oo esim.15 ja toinen 20 nii voi olla ekan kerran yhdynnäs sit ku silt tunuu mut suositteli kovasti suojausta. itse eka kerta oli 13 ½v. ja "SUOJATTUNA"!!! mut kaikist parason sillo ku silt tuntuu ja luottaa toisee

      • fghjkdlöäes

        JA RAKASTAA SITÄ TOISTA !

        Vanhempana voi alkaa katumaan jos noin nuorena harrastaa yhdyntää.. :&


    • 46344634

      Sitten kun on valmis kantamaan vastuun mahdollisista seurauksista (mikään ehkäisykeino ei ole 100% varma). Suosittelisin odottamaan vielä ainakin vuoden.

    • Niknaksu

      Olin itse ekan kerran yhdynnässä 15-vuotiaana, ja tänäkin päivänä toivon, etten olisi tehnyt sitä kyseisen tyypin kanssa. Olin ihastunut, mutta nykyään aikuisena näen asiat miten ne oikeasti olivat. Tyyppi halusi erota pian sen jälkeen, kun oli saanut mitä oli halunnutkin.
      Joten suosittelen miettimään. Seksiä ehtii harrastaa kyllä myöhemminkin, mutta sitä ensimmäistä kertaa ei tule enää ikinä.

    • Omasta mielestäni yhdyntä on enemmän aikuisille tarkoitettua.
      Vaikka sitä nuoret harrastavat ja aina vain kuulee että paljon nuoremmat tekevät niin. Kuitenkin tärkeintä että tietää mitä itse haluaa, voin sanoa etten niin suosi tätä nuorten kiirettä harrastaa yhdyntää. Kyllä sitä kerkeää tehdä vanhempana, tuossa iässä on vain hyvä vielä viettää nuoruutta. Sekä miettiä mitä oikeasti haluaa, kuulee niin useasti että on tehnyt nuorena jotain ja katuu vanhempana.

      Ja kun sitten joskus ajattelee,että on valmis ja silleen. Niin pitää muistaa käyttää ehkäisyä, se on erittäin tärkeätä. Ystäväni joskus teki tyhmästi eikä käyttänyt.. ja on nyt pienen pojan äiti, tämän vanhemmat joutuvat kasvattaa tämän kun eivät halunneet luopua adoptoitavaksi. Kyseinen kuitenkin 14v tyttö, että menee lapsuus vähän ohisuun kun hölmöilee.

      Vinkkinä vain, nauti nuoruudesta nyt kun pystyy. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      186
      1719
    2. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      906
    3. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      39
      882
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      801
    5. 60
      658
    6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    7. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      561
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      536
    9. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      36
      531
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      19
      521
    Aihe