Onko kukaan ehdottanut skepsisksen huuhaa palkintoa maalikkohypnoosille.
Asia on aiheellinen, koska koko maallikkohypnoosin on pesiytynyt huuhaa-osasto, joka ajaa omia asioitaan. Vuosien saatossa jotkut ovat niitä yrittäneet kytkeä pois, mutta huonolla menestyksellä.
Tiedän, että asiaa ollaan ehdotettu skepsikselle kait.
HuuHaa palkinto maallikkohypnoosiliitoille.
14
158
Vastaukset
- Huhuuuuu
Hooliittohan perustettiin koska shyn alkoi pesiytyä liikaa näitä luudalla lentäjiä ja nyt on kait hoolitto taistelee saman ongelman kanssa.
Minkäs teet, kun joku suggeri uskoo tarrahenkiin, mut se on jo hupaisaa, kun valviralainen on mukana näissä noitakuvioissa.
Huuhaata parhaimmillaan. - KAI juu
"Onko kukaan ehdottanut..."
"Tiedän, että asiaa ollaan ehdotettu skepsikselle kait. "
Kysyy ja vastaa eikä vastaakaan. Kait.
Ollako vai eikö olla? - Ääni maalta
Jep. Huhu, joka kaipaisi vahvistusta.
- jo entinen
"Jep. Huhu, joka kaipaisi vahvistusta" Jos asia noin kovasti kiinnostaa niin käy itse ehdottamassa niin tiedät varmasti että se on tosi. Sinnehän voi ehdottaa ihan ketä tai mitä tahansa.
- Ääni maalta
Kiitos vinkistä.
- Ehdotan
Taidan käydäkin ehdottamssa Valviraa palkinnon saajaksi. Terhikissähän on satoja hierojia, fysioterapeutteja, sairaanhoitajia ja muita, jotka oikeasti tekevät vaihtoehtohoitoja. Lisäksi reksiterissä on tuntunut olevan valelääkäreitä ja valemuita, joilla ei ole lainkaan terveydenhuollon koulutusta. Suuri vitsi tuo Terhikki.
- Ääni maalta
Terhikin maalikkosuggerit saisivat saada nyt HuuHaa-palkinnon.
Hypnoosiliitossa ja Shy:ssä on niitä pilvin pimein. Tosin ovat kovin taustalla hiljaa, ettei tulisi kovaa hälyä. - 17
Huuhaa osasto on paremminkin pesiytynyt tälle suomi24-palstalle. Huuhaa-palkintoa voisikin ehdottaa tänne kirjoittaville.
- vai vai
Tarrahenget ja valv.suggerit sopii hyvin yhteen vai ?
- Huuhaapalkinto
Sehän pitäisi antaa hoitojen tulosten perusteella!
Jos potilaaalle, avunhakijalle asiantuntijan vast. otolla käynneistä ja ohjeista ei ole mitään hyötyä, jopa päinvastoin, lisäksi vielä rahanmenoja, niin siitä sitten vain jakamaan niitä huuhaapalkintoja! - 5yhb32
Huuhaapalkinto kirjoitti:
Sehän pitäisi antaa hoitojen tulosten perusteella!
Jos potilaaalle, avunhakijalle asiantuntijan vast. otolla käynneistä ja ohjeista ei ole mitään hyötyä, jopa päinvastoin, lisäksi vielä rahanmenoja, niin siitä sitten vain jakamaan niitä huuhaapalkintoja!"Kirjoitit:
"Sehän pitäisi antaa hoitojen tulosten perusteella" Tuolle kriteerillä huuhaapalkinto pitäisi antaa masennuslääkirykselle.
- Jeppppps
Jep.. jos tarrahenkien manaus ei tuota tulosta, niin tarrasuggereille huuhaapysti.
- se yhdistys?
kun saa vapaasti media-aikaa, voiton varmistamiseen?
- 20+1
Riemukasta ja hupaisaa loanheittoa täällä....ja kaikki ovat kovin ylpeitä fiksuudestaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823193
- 922905
- 532162
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201605Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61379- 151369
- 191354
Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131321Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein141317Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351285