Onko joku tilannut Saksasta??

Miia76

Esim. Louis.de-liikkeestä? Siellä näkyisi olevan hinnat ainakin kohdillaan? Miten tilaus sujui? Oliko ongelmia? Pitävätkö tuotekoot paikkaansa?
Olis hauska tietää kokemuksia, kun ajattelimme sieltä ainakin kenkiä tms. tilailla, kun ovat halvempia kuin Suomessa...vai?

7

2627

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Knarf

      Parikin kertaa ja tänään taas lisää.
      Louisilla taitaa olla postituspäivä keskiviikko, että jos tiistai iltana pitää tilauksen netissä niin pitäs keretä, paketti tulee ovelle seuraavana tiistaina.

      Netissä näkee myös varastotilanteen ja loppuneen tavaran mahdollisen saapumisviikon Louisille, mutta ne ei lähetä jälkitoimituksia jos joku tilattu tavara puuttuu, eli uusitilaus sisään.

      Viime paketti tuli tiistaina, toimituksesta puuttui toisen kangassivulaukun sadesuoja, pistin mailia heti illalla ja viikonpäästä tuli puuttuva suoja ilman kuluja.

      Postikulutkin noin 22€, en muista kilorajoja mutta kummatkin paketit oli noin 120cm x 60cm x 60cm

      • Miia76

        Onko tilatuissa tuotteissa normaali palautusoikeus??


      • Newbie

        Oletko tilannut vaatteita? Miten kokoluokitus menee? Kävin sivuilla ja siellä on normaalisti esim. nahkatakeissa niin alku 48 -> mutta loppuu jonnekin 110? Miten nämä pitäisi tulkita, että mikä koko on mitäkin?


      • Knarf
        Miia76 kirjoitti:

        Onko tilatuissa tuotteissa normaali palautusoikeus??

        Palauttaa mitään, mutta kun tuo saksa taipuu vähän hoonosti, niin arvaan että pakettien mukana tulleissa lapuissa puhuttiin jotain kahden viikon palautusoikeudesta, eikä tartte selitellä palautuksen syytä.


      • Knarf
        Newbie kirjoitti:

        Oletko tilannut vaatteita? Miten kokoluokitus menee? Kävin sivuilla ja siellä on normaalisti esim. nahkatakeissa niin alku 48 -> mutta loppuu jonnekin 110? Miten nämä pitäisi tulkita, että mikä koko on mitäkin?

        Semmoisia lukemia? Selasin just kaikki nahkikset läpi ja suurimmat koot tais olla 62 tai XXXL


    • Sussuki

      Ilman postikuluja ja joskus myös nopeammin Louisiin tavaraa saat suomalaiselta jälleenmyyjältä. Esim. Biker Point Turussa 02-2322231

      • louis

        timo höyden 0400-244513


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      69
      3110
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      34
      1982
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      283
      1605
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      104
      1569
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      263
      1218
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      27
      1134
    7. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      90
      1107
    8. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1064
    9. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1040
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      98
      1023
    Aihe