Häiritteeks teitä jätkän runsas pebakarvoitus?
Muijille kyssä!#?%!#
Zege
5769385
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
aja ne pois... ei ne mitään nättejä oo... :/
Pitääks pallikarvatkin ajaa?????
ei...
Jätän ne sit! Ooks ajanu ittes poslarix?
en... ja ei tytöt AJA itteänsä posliiniks... pitää vahauksela repiä karvat vege :P (ns. brasilialainen vahaus)
oliskohan se hyvä myös poikien pebaan :)
sen saa myös poikien bebaan, ja hyvä olis :DDD
Ehkä nyt en kumminkaan kokeile, ainakaan yksin! Tietty jos tuut jelppii niin mikäs siinä :)
...pojat kestä sitä karvojen repimisestä aiheutuvaa kipua... :D
mitä vaan, ei tuntuis missään!
osta vaha nii sit voin auttaa :P
miten niin kaikki muijat poistaa vahalla karvat?Mistä vitusta sä sen tiedät...?Paskan puhuja...
no koska posliiniks ei saa muulla!!!
Sä kutsut mua ääliöx etkä ees saa karvoja pois ilman vahaa?Vittu kukahan tässä on typerä, häh?
Ootko ees kokeillu,vai onx sussa muuten vaan jotain vikaa???Ei mulla ainakaan ollu ongelmaa....
Mee lääkäriin, typerä lapsi....
ei häirihe..mut häiritseekö teitä muijan?? =)
mä kannatan pusikkoo..
mulle se on aivan sama onko muijalla tai jätkällä pusikko??
miks ne pitäs ajella vekee?????
tunnen todella monta tyttöä jotka ajelee ittensä posliiniks....et ei kaikki oo faktaa mitä toi eukko puhuu
Ootko ite ikinä kokeillu ajaa...tulee joo tooosi kaunista jälkee... Jos ei vahaa niin vähän se pointti kärsii?
joka tässä hermostuu kun joku sanoo ettei muijat ajele vaan vahaa on TOSI hermoheikko! Ihme keuhkoominen!
jos pallit ovat karvattomat.. niitä on mukavampi pitää hyvänä ja nuolla. ja ne tuntuvat paaaaljon sileämmiltä ihanammilta.. että KANNATTAA!
vähä vaikee leíkata ku ei ite näe omaa persettä.. :| rumia ovat kamalat perskarvat.
...Mun mielestä se ei häiritse mutta voithan sä ne ajaa poiskin :)
Mä ainakin tykkään karvaisista miehistä ja älä munakarvoja aja pois.Mun mielestä se on tosi tyhmän näköstä mutta kyllähän jotkut tykkää siitäkin jos niitä karvoja ei sieläkään ole ;)
Pimpsakarvat tallessa?
tais Zege vaan haluta tietää onks kyselyyn vastaavilla naisilla karvoja eikä mitään persekarvojen poistamishommista=).
Mua ainakin häiritsee ja paljon...Ei oo kiva pitää kiinni...*yöh*
Ja karvat voi ajaa myös palleista ihan mielellään...Vitut pallies ulkonäöstä, haluisitko ite nuolla muijaa, jolla ei oo posliinii?Oksenna ja yski karvoja rauhassa...
ainakin haluisin nuolla, oli karvat tai ei..
häiritse, tietyssä määrin...
Kyllä häiritsee, kaamee himon tappaja jos perse täynnä karvoja!!!
ärsyttää sellaisen ämmät, jos on leikannut/vahannut fjöösäkarvat veke, niin kahden päivän päästä siellä on sellainen parransänki, se vasta on järkyttävää, jos sitä sänkee on vielä sisäreisillä, niin kuin toisilla mammoilla rehottaa, hyi helvatta
totta.
eiköhän karvat kuulu ala päähän.
posliini on tosi ruma jos
"kukkula" tulee esiin!!!
Poslarit alas!!!!
Annetaan siis kaikkien karvojen kukkia vaan, niin ei tuu sänkeäkään! Miehet voi kesällä bongata kaupungilta kauniskarvaisimman sääriparin, arvioida naisten kainaloista rehottavan karvatupsun runsauden jne...Mitä apinaisempi, sen parempi! Kuule, kyllä se niin taitaa olla, että miehet iänaikaisilla vaatimuksillaan karvattomasta, pehmeästä, "pikkutyttömäisestä" naisesta ovat tehneet gilletten, veetin ym. markkinamenestyksestä mahdollisen. Ja perkele niitä kutisevia sääriä seuraavana päivänä, saati sitten kirveleviä bikinirajoja! Kiitos vaan!
mulle se nyt on loppujen lopuksi sama, mistä ite kukin tykkää.. mutta minä en voi sietää ihteeni jos alapää ei ole siistinä (kuulostipa pinnalliselta, mutta niin se on. tahdon antaa itseni trimmattuna. mukavampi elämys itsellekkin).. jokainen nauttikoot itsensä sellaisena, kuin haluaa.
kysymyksen aihe koski pyllykarvoja! Eli niitä jotka siellä "kakka-aukolla" kasvavat! Kaikki puhuukin vain häpykarvoista.... ;)
Saahan ne karvat paikoillaan olla, kun kerta siellä kasvavat - mutta pieni trimmaus ei olis pahitteeksi!
niin sitä tuuheammaksi vaan kasvaa. Ei se karva enää siinä vaiheessa häiritse, kun muija sinut muuten näkemään pääsee. Ja mitä suotta etukäteen kaikkea kertomaankaan.
en lähtisi sänkyyn miehen kanssa joka vaatisi ajeleen karvoja tai muutenkaan muuttamaan itseäni... taitaa silloin haluta jotain muuta kuin minua. Enkä vaatisi miestäkään tekemään mitään muutoksia omien vaatimuksieni vuoksi.
hoitaahan ihmiset muitakin esim. hiuksia, kainalo-, sääri-, kulmakarvojaan, nenäkarvojakin kannattaa leikkailla jos ne alkaa kasvamaan nenästä "ulos" miksi se alapää pitäis jättää vapaana rehottamaan on meinaa kamalan näköistä kun muiujalla tursuaa alakarvat pitkin reisiä
jos se kerran haittaa, niin herra on hyvä ja alkaa tapailemaan samaa sukupuolta olevia.
Kohtuus kaikessa :/
yhtä aikaa niin virheellisiä ja täydellisiä. Näen nuokin karvat vain kauniina osana ihmistä. Niin kaikkien pitäisi nähdä ne, omansa tai muiden, siis olisihan se naurettavaa ruveta ajelemaan itseään ja vielä sellaisista paikoista joista on hankala ajella ja joista ei pitäisi ajella! Suojaamassa ihoa kaikki karvat on.
samalla kun käyn parturissa. Ei tuu hintaa lisää kuin 5 euroa.
Ai.. leikkautat alapään karvat parturissa??? eikä maksa kun vitosen?? Ny haluaisin mäkin tietää meijän ammattikunnan ihmisen joka ajelee myös alapään villat??? Vitsinä mullekin se om joskus sanottu mutta... vaimot hoitakoot sen homman niin ei tuu liikaa mustasukkasuutta :)
Olishan se kieltämättä hyvä bisnes trimmallailla miesten karvoja parturireissulla mutta kuinka moni ukko ottais housunsa pois 10 hengen parturi-kampaamossa??? vaikka kaikki asiakkaat olis miehiä ja varsinkin jos parturit olis hyvännäköisiä tyttösiä??
Kosmetologit hoitaa noi karvajutut miehiltä...
Ja kyllä miehekkin niitä vois joskus siistiä....
Liika bebakarvotus kyllä häiritsee, mutta ei ihan posliinikaan tarvitse olla..
Nypi ne pois. kestää kauemmin kuin pelkällä trimmauksella. antaa omat kiksinsä=)
Arvaa...?TODELLAKIN!
noh.. ei mun mielest..
niinkuin aikanaan intissä yks juippi asian ilmaisi "ei pitkissä perskarvoissa mitää muuta vikaa oo mutta uimasta tullessa ne roikkuu perässä niinku märkä froteepyyhe..."
Akkojen persekarvat on hirvee näky.
Eli akat ottakaa sakset käteenne ja nyppikää pillusta ja perseestä kaikki karvat pois.
voi poikaseni,
jos sinua naisten karvoitus niin hirveästi häiritsee ja koet sen todella epämiellyttäväksi niin poika on hyvä ja alkaa tapailemaan samaa sukupuolta olevia.
silloin sinun ei tarvitse enään pohtia tätä sinun ongelmaasi, vaan voit keskittyä tärkeimpiin asioihin..
Ruottissa häiritsee vähemmistönä olevien miesten sosiaalista kanssakäymistä, ei suomessa.
...KYLLÄ HÄIRITSEE!!! Siis hyi fuck!! Sheivaa ittes. Ja muille apinoille samat sanat!!!!
Jos muuten miellyttää niin mitäs noista karvoista. :)
Eihän se nyt nin kauhiasti häiritse, mut ei ne mitää kauhian kivojakaan kyl oo. Mut minkäs niille voi.. Jos rupeet seivailee ni sit jossain vaihees kasvaa sänki ja se ois aika etovaa!!
juu tota noin.. aja ne pois.. kyllä se hieman häirittis kattella erittäin karvasta pebaa saatikka koskea siihen... sori! /:(
ei häiritse peffakarvat jos miestä ei häiritse selluliitti!
Noihin pebakarvoihin voi tarttua paskaa, joita ennen sanottiin laaberin marjoiksi. Ei siis oikein hyvä. Muista ainakin pyhkiä ja pestä persees huolellisesti. Tommonen kunnon krapulapieru töräys ehkä lennättää karvat pois!
omfg
Häiritseekö teitä miehiä/poikia, jos naisella on karvat tallella?
Itse en erityisesti karvojani poista. Ns. arimmalta alueelta ajelen kyllä.