Mitä tapahtui kihlasormukselle?

Tulen hulluksi, auttakaa! Kihlasormus katosi pöydältä. Nyt olen kääntänyt koko talon, eikä sitä löydy mistään. Mihin se katosi?
13171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Oletko pitänyt tai säilyttänyt sormusta joskus jossain lasiesineen läheisyydessä?
Samassa paikassa näen muutakin kultaa.

Äänestä

Yleensä juu säilytän, mutta nyt se ei ole siellä.

Äänestä
  • Tämä mystinen katoaminen näky. Mitä sinulle on tapahtunut tai on tapahtumassa ihmissuhteessa?
    Et löydä sormusta ennenkuin olen järjestänyt asiat erään ihmisen kanssa järjestykseen.
    Usko tai älä, tulet löytämään sormuksen ihan normaali paikasta!

    Äänestä

Kiitos paljon. Jotain tämäntapaista arvelin itsekin. Elämässäni kun nyt isot pyörät pyörii ja elän muutosten aikaa. Täytynee keskittyä välillä hoitamaan suhdettakin, jospa sitten sormuskin löytyisi.

Äänestä
  • Ensinnäkin näen kaksi seikkaa, mikä tulee elämänvirtaan ja sen lopputulokseen. Kummatkin asiat liittyvät vahvasti ihmissuhteeseen.
    Et tule saamaan kulkuasi käyntiin ellet korjaa tai paranna sen ongelmaa.
    Lopputulokseen ei voida päästä, ellei avata energioita.

    Mahdollisesti voit kadottaa muutakin.

    Äänestä

näen että sormus on keittiössä. mikron lähellä..

Äänestä

Kiitos asiaa ok. Sait minut siivoamaan keittiön, mutta sormusta ei löytynyt. Mikron lähellä otin sen kyllä pois sormesta, kun aloin leipomaan lihapullia ja laitoin sen keittiösaarekkeen lasipöydälle, josta se katosi.

Äänestä

H. Arakka, en ymmärtänyt viestiäsi.

Äänestä

tuli mieleen tiskikone. etsi sen läheltä

Äänestä

Se on pyörinyt mahd. jonkin, esim. kahden vierekkäin olevan hyllyn väliin, tai on lattialla aivan kiinni jotakin puuhyllyä, tmv. vasten, ehkä osittain puujalan, tai -tason alla.

Äänestä

taikka listojen tau koneiden ,hellasn alle vilahtanut,kaikki paikat mahdollisia.sehän on voinut pyöriä matonkin alle tai on siellä etkä vaan saa löydettyä.toivotaan ettee ole imuroinut.

Äänestä
  • Pölynimuripussi kannattaa aina tyhjentää, käsin seulomalla sinne joutuneet mahd. pienet korut.

    Äänestä

En ole selvänäkijä. Mies on voinut ottaa sen tai joku toinen ihminen? Voit vielä etsiä taskulampun kanssa huonekalujen alta lattianrajasta ja päältä. Kerro jos ilmaantuu. Saa sitä uudenkin sormuksen sitten.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


?????? kirjoitti:

Tulen hulluksi, auttakaa! Kihlasormus katosi pöydältä. Nyt olen kääntänyt koko talon, eikä sitä löydy mistään. Mihin se katosi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu