Iissä ideaa...

Tomi Kunttu

Ei turhaan mainosteta että Iissä ideaa, tämä on hyvä, ja jos jutut ei mene "överiksi" niin ok.

4

462

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -Köde

      Tässä viime viikolla huomasin taas miten Iissä on ideaa kun ajoin Haminan liikenneympyrän ammottavaan montuun pimeän aikaan. Niitä monttuja oli kaksi vierekkäin ja tosi isoja. No nyt ne näköjään on korjattu ihme kyllä.
      Ja vielä ideaa - näin Alarannalla asuvana ajelen jätevedenpuhdistamon ohi päivittäin ja lemu tulee autoon tosi tuhdisti. Meille kotia asti se ei haise mutta sääliksi käy vieressä asuvia. Aiempina vuosina kyseinen laitos ei kyllä haissut.
      Hyvä on tämä Iin palsta ja toivotaan että keskusteluja riittää.

    • 11 +9

      kauppatie on myös hirveessä kunnossa... nesteen ja shellin kohalla asfaltti kulunut miltei kokonaan pois...

      • >Surkiaa

        Tiet on ylipäätänsä surkeassa kunnossa. Esimerkkinä Vaihtometsäntie Alarannalla joka on nykyisellään huono kärrypolku kuoppia täynnä.
        No nyt oli muutamiin paikkoihin käyty lapiolla räimimässä jotain mustaa täytettä joka lähtee pois ensimmäisellä sateella. Että tämmöstä.


      • ideaton iiläinen
        >Surkiaa kirjoitti:

        Tiet on ylipäätänsä surkeassa kunnossa. Esimerkkinä Vaihtometsäntie Alarannalla joka on nykyisellään huono kärrypolku kuoppia täynnä.
        No nyt oli muutamiin paikkoihin käyty lapiolla räimimässä jotain mustaa täytettä joka lähtee pois ensimmäisellä sateella. Että tämmöstä.

        Iissä ei oo rahaa niin kauan ku kommarit päättää. Nehän vastusti golf kenttääki koska iiläiset vois saada rahaa ja maksaa veroja. Raha kasvaa puussa. Niinhän?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6118
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5555
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2757
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2026
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1583
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1494
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      136
      1459
    Aihe