Nyt on vaan niin että vesiletkut vuotaa. 3 liitosta jotka ovat vierekkäin ei saada pitämään !? Korjattu kolme kertaa ja nyt neljäs yritys. saas nähdä kuinka käy?
Onko kenelläkään kokemusta samasta ongelmasta?
Onko kenelläkään kokemusta samasta ongelmasta?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei ole kokemusta tuollaisesta ongelmasta eikä kyllä juuri muustakaan ongelmasta Getzin kanssa. Kohta 10 vuotta ajettu ja hienosti pelaa kaikki.
No, akku ja jarrupalat eteen on uusittu, muutoin vain määräaikaishuollot.
Minulla Getz 1,1 vm. 2003.
Getz 1.1 2004 ei onneksi kokemusta, mutta ihmetyttää, mitä ne kämmäävät kuin eivät saa hommaa korjattua onnistuneesti. Pitäisi olla helppo homma?
Kerran sanoivat huollossa, että mikäli jäähdytydnesteen pakkaskestävyys on yli -40 astetta saattaa tulla vesivuotoa. Paljonko nesteen pakkaskestävyys on??
Itselläni uusittu kerran jarrupalat. Akkukin on alkuperäinen. Tyytyväinen olen ollut. Eilen katsastus, meni läpi. Toivottavasti homma hoituu.