Mitkä ovat ne kysymykset englanniksi, jotka esitetään Israelin Ben Gurionin lentällä matkalaukkujen läpivalaisun jälkeen useimmille?
Israelista Suomeen
6
221
Vastaukset
- 20
Minulta kysyttiin mistä olin ostanut jalustan joka oli pakattu matkatavaroihin. Kait se vähän riippuu siitä miksi sinne penkomistiskille joutuu.
Ennakkohaastattelussa (ennen läpivalaisua) kysytään millä asioilla olet.
Vain kerran olen joutunut tuohon pengontaan, silloinkin siinä ei edes avattu laukkuja, kysyttiin vain tuon jalustan alkuperää. - tämä sitten vielä
Tullessa esitettävät kysymykset saattavat olla pienempi ongelma kuin ne, joihin ehkä joutuu vastaamaan maasta poistuttaessa. Joskus on lähtijöiltä esim. tutkittu kameraa ja kyselty, missä ja miksi kuvat on otettu.
- 20
Niin siis minulta tuota jalustaa kyseltiin nimenomaan lähtiessä. Tullessa sanottiin vain Welcome to Israel.
- ccanonisti
Eipä siinä mitään ihmeempiä.Kameran saattavat joskus tarkastaa sitlä varalta että jos olet ottanut kuvan väärästä asiasta.Meinaan siit näitä sotilaita/sotilastukikohtia.Jos semmoinen kuva kamerastas löytyy niin he saattavat poistaa,mutta vain jos siinä jotain yksityiskohtia näkyy.
- Sen Kokenut
Kaikkea mahdollista, missa asuit, kuka pakkasi laukkusi, onko se ollut lukittuna sen jalkeen, miksi olet Israelissa, minne menet ja miksi juuri siihen maahan, keta tapasit, jne. Kamera voidaan tutkia, myoshiustenkuivaaja ehka otetaan palasiksi erikseen. kaikki mahdollinen!
- sgldkjv
ei se ole mitään verrattuna siihen mitä on Australian lentokentällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969