Unessani me

istuimme tiiviisti vierekkäin jossakin, olimme matkalla jonnekin. Siinä oli niin hyvä olla, olin niin täysin siinä ja vain sinun kanssasi. Oli lämmin ja turvallinen olla ja oli sellainen vahva yhteys välillämme. Nojauduin huomaamattomasti hieman lisää ja sanoin: "Tiedätkö että...?" Vastasit siihen tyytyväisesti hymyillen: "Joo, tiedän."
9320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Minuun todellisuudessani hän ( unista viis)

-inhoaa kaikkea minussa
-hän luulee että tykkään hänestä "väärällä tavalla"
-todentaa silmieni alla arvomaailmaansa
-ei kestä heikkouksiani
-luulee tietävänsä
-luulee pystyvänsä
-luulee osaavansa
-käyttäytyy, kuten maailmassa ei sääntöjä oliskaan
-jos niitä on, olen kaikkeen sen rikkomiseen syypää
-kyseenalaistaa olevinaan
-on liian tärkeä ollakseen niin tavallinen
-
-
-
-
-
-
-

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-

Äänestä
  • -projisoi kaiken mahdollisen minuun
    -vain universumin alkuräjähdys on rajana
    -minulle voi tehdä mitä vain
    -mulle on aivan sama ja jokainen sana joka sieltä tulee, tulee käntymään sanaa vastaan niin kauan kunnes totuus voittaa
    -heitän kolikon joka toivomuskaivoon totuudesta
    -tiedän kuinka asiat on kyseenalaistamatta seikkaperäisyyttä
    -olen rehellinen
    -kaikki tämä teksti tulee siitä että
    -välitän
    -jotta heikompi ei joutuisi pulaan.
    -kestän aika paljon,
    -luulee olevansa, mutta ei ole
    -naiselle
    -naiselta

    Äänestä

Itketätkö ihmisiä kovinkin usein? :')

Äänestä

En mä tahallani itketä, en usein ainakaan. :)

aloittaja

Äänestä
  • :)

    Äänestä

  • Joku kirjoitti:

    :)

    Kunpa vaan unet ehtyisivät, enkä niitä enää koskaan hänestä näkisi. :( Kun ei niin ei.

    Äänestä

Tuommostahan se oli aina kun istuttiin samassa autossa :) m

Äänestä

Toiset ne vaan haluaa joitain muutakin kuin unia ja pelkkää uneksimista. Vaikka uni mukavaa onkin.

Äänestä

Hmm, olen tainnut nähdä samanlaista unta, joskus päivisinkin. Siitä sylistä on ihana herätä uuteen päivään. Ihana ja ihana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nukkuminen mukavaa kirjoitti:

istuimme tiiviisti vierekkäin jossakin, olimme matkalla jonnekin. Siinä oli niin hyvä olla, olin niin täysin siinä ja vain sinun kanssasi. Oli lämmin ja turvallinen olla ja oli sellainen vahva yhteys välillämme. Nojauduin huomaamattomasti hieman lisää ja sanoin: "Tiedätkö että...?" Vastasit siihen tyytyväisesti hymyillen: "Joo, tiedän."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu