Mitä eroa on pelimiehellä ja psykopaatilla jos molempien korvien välissä ei ole kuin valehtelu ja muutapa ei sitten olekaan.
Kelpaavat kyllä panoiksi jos hyvännäköisiä.
Mielipiteitä?
Kelpaavat kyllä panoiksi jos hyvännäköisiä.
Mielipiteitä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Lue wikipediasta
Niin ja ei ole ihme jos ne potee tunne-vammaisuutta, kun siinä touhussa menee varmaan pää aika pyörälle.
jos tarpeeksi kauan kokee ihmisen painolastiksi ja kokee hyväksikäytetyksi tulee mietittyä paljonkin mitä se (rakkaus) oikein on luulen etttä se selviää ajanmittaan
Lue sinä wikipediasta, mitä on rakkaus, mitä on viha jne.
Et näytä osaavan mitään, ilman tietosanakirjaa tai muuta vastaavaa.
On täytynyt koulut jäädä kesken.
Pelimies pelaa huvittaakseen itseään, psykopaatti vahingoittaakseen muita?
ei ole kykyä tuntea empatiaa, toiset ihmiset ovat vain välineitä.
Moraalia ei heille ole olemassa.
Toisen vahingoittaminen ei välttämättä ole pääasia, ainoastaan oma nautinto.
Siinä mielessä, miten eroavat?
En tiedä. Ehkä eivät mitenkään.
vahingoittaa muita huvittaakseen itseään
huvittaa itseään vahingoittamalla muita
tarkoittavat täysin samaa asiaa, teot tosin lievempiä.
Niin on, pahoja ovat
Viestiisi sisältyi iva;kertoo ilkeästä luonteestasi enemmän kuin tuhat sanaa.
Mun mielestä pelaamiseksi naisten eikä miesten osalta ainakaan yhdenilaan juttuja eikä sellaista missä ei mitään edes luvata ja sovitaan suoraan (seksi)suhteen luonteesta, muuhan on aina hyväksikäyttöä ja valehtelemista.
Tunteilla leikkiminen on sinänsä lapsellista ja huijaamista, sitä tekeville toisen huomio on vain hetken balsamia huonolle itsetunnolle tai mitä onkaan, en tiedä kun oma moraalini ei sellaista harrasta. Ainakaan enää ja tunnistan varatut leikkijät jo kilometrien päähän, usein annan maistaa omaa lääkettä, tavalla tai toisella. ;)
harmi vaan että yleisin ruumiinrakenne näillä nk. pelimiehillä on sellainen lyhykäinen, hieman lihava pojankolttiainen tai varttuneempi toisella kierroksella oleva ikuinen yksineläjä, kukaan kun ei kauaa heitä katsele voi sitten fantasioida olevansa pelimies vaikka todellisia kaatoja on alle 2 vuodessa :D toki kaikkiruokaisena lajina kaikesta vähäisestäkin raportoidaan liioitellen lähiympäristölle. Huvittavia tapauksia kyllä! :)