Rauhanturvaajat ryöstetty lähi-idässä

donnerwettern

Aika outoa, kun rauhaanturvaajat tulevat ryöstetyksi siviilien toimesta kesken kierroksen.Kannattaa varmaan ennen seuraavaa kierrosta jättää kaikki ylimääräinen pois tarkkailureissulta, että hävikki on mahdollisimman pieni.No ei sentään tällä kertaa vieneet aseita ja kulkuneuvoa.Pitäisikö seuraavalle kierrokselle mennä polkupyörillä ilman aseita....

6

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Holkeri Kala

      Nazionistien huumeenturvaajiako?

    • RoutaAskel

      Tämä osia on "Rauhanturvaajat," eikä "folio-hattujen kootut salaliittoteoriat."

    • Eliitin juoksupojat

      Salaliittofactat muuttavat palstan nimen "Rauhanturvaajat" Huumeenturvaajiksi, ja huumeenturvaajat ovat täysin laiton laji kaikkien kansainvälisten lakien mukaan, joten teit juuri itsesi tarpeettomaksi.

      • RoutaAskel

        Vilkaiseppa edes huumorin vuoksi mitä rauhanturvaajat tekevät OIKEASTI Libanonisssa, ennen kuin suollat tuollaista roskaa. Jos se et vielä sitä tiedä, niin he ovat siellä Libanonin hallituksen pyynnöstä, eivätkä Israelin.


      • Rahanturvaajat
        RoutaAskel kirjoitti:

        Vilkaiseppa edes huumorin vuoksi mitä rauhanturvaajat tekevät OIKEASTI Libanonisssa, ennen kuin suollat tuollaista roskaa. Jos se et vielä sitä tiedä, niin he ovat siellä Libanonin hallituksen pyynnöstä, eivätkä Israelin.

        Mitä vi tun hyötyä teistä pelleistä on, Israel pyyhkii persiittonsa kaikilla kansainvälisillä sopimuksilla, eikä teistä huumeenturvaajista ollut libanonilaisille ps kaakaan hyötyä, kun Israel tykitti alueen pas kaksi.


      • RoutaAskel
        Rahanturvaajat kirjoitti:

        Mitä vi tun hyötyä teistä pelleistä on, Israel pyyhkii persiittonsa kaikilla kansainvälisillä sopimuksilla, eikä teistä huumeenturvaajista ollut libanonilaisille ps kaakaan hyötyä, kun Israel tykitti alueen pas kaksi.

        Kuten jo sanoin, ota asioista selvää ennnensuollat tuollaista roskaa.
        Tai kerroppa sitten ihan näin keskustelun vuoksi miten Libanonissa ollaan huumeit turvaamassa?


    Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4387
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4209
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4120
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3968
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3394
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3279
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3261
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1140
    Aihe