oppia ikä kaikki

oppinut

Et koskaan pyytänyt anteeksi sitä, että hait samalla uutta naista, kun tapailit minua. Sun profiilisi paljasti sinut, kun viimeinkin tajusin etsiä sitä. Ja se selitti monta juttua sun höpöpuheista näiden vuosien aikana.

Oliko oikein pitää minua varalla ja nautiskella olostasi, seksistä yms? Samalla, kun etsit parempaa?

Teit minusta pellen, jota käytetään parempaa etsiessä. Käyttöesine, arvoton. Ja nyt kuitenkin haluaisit jatkaa. Jessus sentään. En edes viitsi kommentoida sun viestiäsi.

Elämä opettaa ja koulutus on kovaa. Kiitos sulle... Mut uhallakin aion deletoita sinut. En kokemusta, se oli opettavaista. Mut täytyy olla olemassa myös ihmisiä, joilla on jotain moraalia. Luotan siihen ja sinä voit olla ja elää miten tahdot.

4

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuusi a

      Joo....kannattaa olla varovainen....toisilla sama facebookissa...on profiili omalla nimellä....eläinryhmää....ja keksityllä nimellä...

      • pölkpougoighlk

        profiili voi olla sen vuoksi, että haluaa selvittää mitä toinen on hakemassa sieltä, kun on huomannut , että taas se ukko on uudella deittipalstalla..että sellasta.


    • rhklx

      Ap: Tuota harrastaa valitettavan moni.

    • MissyG

      Teit hyvän hankalan päätöksen. Minulle kävi samoin. Arvostetaan itseämme ja puolisoa jatkossakin, unohdetaan ikävät menneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      190
      4353
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3160
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      29
      2861
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2746
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      67
      2723
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2605
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2341
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      99
      2098
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      88
      1122
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      60
      1072
    Aihe