Sinivalkoiset sitoutumattomat?

Ihan sama millä nimellä kulkee. Vapauspuolue tai sinivalkoiset. Sitoutumattomuudesta on turha puhua, äärioikealla kuljetaan kuitenkin.

Älkää vaan missään nimessä äänestäkö heitä!
13125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Niin ja itse äänestän maahanmuuttajaehdokasta ihan kiusallani.

Äänestä

riski äänestää, koska sinivalkoisten valitysijayhdistysten perustamisasiakirjoista on varmuudella löytynyt väärennettyjä nimikirjoituksia ja kyseessä on vaalirikos!!!

Vaaleista tehdään valitus ja pahimmassa tapauksessa vaalit menevät uusiksi!
Selvää on jo nyt, että niiden ehdokkaiden äänet mitätöidään, joiden papereista on löytynyt väärennettyjä allekirjoituksia.

Äänestä
  • taidat olla todellinen karvakäsi...suosi suomalaista

    Äänestä

sinivalkoisten, eli Mäenpään listaa, niin ääni menee varmuudella hukkaan!!!!

Äänestä

Mäenpää oli kesällä kilpailevan Vapauspuolueen ehdokkaana.

Kaikki Sinivalkoisista valitut ovat vuosien aikana riitaantuneet ja eronneet - tarkoittaa, että uskalsivat eri mieltä Suuren Johtajan kanssa.

Äänestä

aina ja ikuisesti, eikä tule koskaan muuttumaan miksikään!

Äänestä numero 20 niin saadaan edes joku joka uskaltaa pistää Olaville hanttiin oikein kunnolla, eikä pelkää tai välitä mitä Mäenpää tekee.

Äänestä
  • Vapauspuolueen puheenjohtajaksi valittiin yksityisetsivä Mäenpää. Erikoista on, että herra on kilpailevan ryhmän listoilla eikä oman puolueen.

    Tuskin mikään Suomen laki sitä kieltää. Erikoista on silti.

    Äänestä

Katsokaapa täälläkin palstalla vaalien jälkeen, miten paljon Olavi Mäenpää sai ääniä. Se on oleva ääniv yöry.
Mutta mihin ja kenen hyväksi nuo äänet menevät? Eihän Sinivalkoisissa ole merkittäviä valtuustoon meneviä. Ehkä kuitenkin Marko Sihvonen voisi olla.

Äänestä
  • Hehehehehehheeheehhhehehehehe hahahhahhahahahahahahaa!

    Äänestä

Mikä, kuka ja missä on Marko Sihvonen?
Joku uusi nimi?

Äänestä

NRO 20!

Äänestä

Sinivalkoiset sitoutumattomat?

Äänestä

Ihmisyyden ja rakkauden puolesta - Äänet Vasemmalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ExVapari kirjoitti:

Ihan sama millä nimellä kulkee. Vapauspuolue tai sinivalkoiset. Sitoutumattomuudesta on turha puhua, äärioikealla kuljetaan kuitenkin.

Älkää vaan missään nimessä äänestäkö heitä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu