Radion koodi

Ei mun auto

Kaverin auto on 525 vm -93. Siinä on alkuperäinen bmw-radio (luultavasti). Nyt on sitten tämä 4 numeroinen koodi hukassa jolla sen saa auki. Mistä sen voisi saada ellei edellisiltä omistajilta (sakemanneja) ?

4

778

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Eiköhän sieltä löydy vastaus.

    • risto räppääjä

      Esim. Laakkoselta saa koodin, hinta tietysti kiskuritasoa 30 egeä... Sattuisko joku vielä osaamaan jeesata, miten tuohon orkkisradioon talletetaan radioasemat pikavalintanäppäimille?

      • Jiip

        Ei se maksa mitään ja asemat saa muistiin pitamällä numeronäppäintä pohjassa vähän aikaa.


      • risto räppääjä
        Jiip kirjoitti:

        Ei se maksa mitään ja asemat saa muistiin pitamällä numeronäppäintä pohjassa vähän aikaa.

        Kiitos neuvosta, pitääpä kokeilla! Mielestäni jo testasin tuota, mutten ehkä painanut namiskoita riittävän pitkään. Siellä Laakkosella tosiaan lupasivat ensin ilmaiseksi radion koodin, mutta hakiessani sen (pitää näyttää henkkarit rek.ote) laskuttivat sitten kuitenkin sen 30 euroa... En jaksanut alkaa tappelemaan asiasta, pääasia että vehje pelittää nyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      91
      1052
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      732
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      480
    6. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      45
      463
    8. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      431
    10. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      38
      424
    Aihe