Miten 13-vuotias tyttö saisi rahaa? on aikaa kesään asti ja tarviin aika paljon :) auttakaa please :) EI MITÄÄN TYHMIÄ KOMMENTEJA SITTEN!!
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oota K-Kaupan eessä ja osta jonneille ES. Yleensä haluavat lavan tai kaksi niin voit pyytää 10 euroo hakupalkkaa.
mee kadulle myymään kaikkea mitä oot ite tehny :)
...........ja persettäs.
vittu haistakaa paska! sanoin en mitää tyhmi vastauksii! Oks vaikeet ymmärtää??
Tiedät vrmaa kaikki tavis konstit... ;))
Kokeilen ite sitä että nostan/vanhemmat nostaa mulle 1krt/3kk 20€ ja selviin sillä sen. Kaiken käteisen mitä saan laitan säästään. Olen kokeillut 2vko ja tienannut n. 10€. Mutta EN ole käyttänyt visaa ynm. En saa kokeista rahaa ynm, mutta saan palautetuista pulloista, josta puolet menee veljelleni.
Toivon olevan apua!!
Tienaan 17/kk eli siitäkin säästyy.
Jos esim . Mummosi äitisi tai joku tuttusi ruukaa käydä myymässä tavaraa kirpputoreilla, niin voit kysyä että pääsisitkö mukaan myymään esim. vanhoja lelujasi, pulkkia, potkukelkkoja, pyöriä, vaatteitasi, pelejä... Jos olet näppärä käsistäsi, voit myydä esim itsetehtyjä tuohikoreja, hyllyjä, naulakoita... Saattaa aluksi kuulostaa tyhmältä, mutta nyt vain varastoon tonkimaan kaikkea myytävää! Toinen tapa tienata pieniä lisätienestejä on esimerkiksi pullojen kerääminen kotoa, tutuilta ja sukulaisilta. Myös esim nuorisotilojen discojen ja tapahtumien roskiksista löytyy yleensä monella kymmenellä eurolla pulloja päivässä. Myös talvella kahvin myynti lenkkipoluilla saattaa toimia. 4. Tapa on sopia vanhempien kanssa että esim hyvistä koenumeroista voi saada rahaa.
Auton peseminen, lumityöt, mattojen pesu, leivosten myyminen markkinoilla ovat myös hyviä lisätienestejä
Yksittäin tehtynä nämä eivät tuota kauheasti, mutta kaikkien näiden vinkkien mahdollinen hyödyntäminen takaa monia satoja euroja kuussa.
T. 165e viime 2kk tienannut
Minä myyn itseäni ja tienaan sillä yli 2000e kuussa. Olen myynyt jo vuosia