Majoitus Lontoossa

fajfaä

Olen lähdössä Lontooseen viikoksi: en haluaisi maksaa hotellista ihan maltaita, siisti, mukava ja sijainniltaan loistava B&B kävisi mainiosti.

Missä sinä olet kokenut parhaimmat majoituksesi Lontoossa, mitä suosittelisit ja miksi?

5

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ++++++++++

      Olen tälläkin palstalla suositellut Rhodes Hotellia. Osoite Sussex Gardens ihan Paddingtonin kupeessa, kaksi kadunylitystä matkaa. Toisella puolella Hyde Park ja Lancaster Gaten maanalaisen asema.
      Olemme yöpyneet tuolla kolmesti, ja talvella taas menossa. Hotelli on siisti, mukava palvelultaan ja hinta-laatusuhde on hyvä. Huoneet ovat pienet, mutta ikkunat tiiviit, kylppärit uusittu ja kuumaa vettä riittää.
      Parhaimman majoituksen Lontoossa olen saanut Park Plaza Westminster ja Park Plaza County Hall -hotelleissa, mutta niiden hintataso on jo vähän toista kuin Rhodes Hotellin. Kannattaa kuitenkin katsoa olisiko vaikka joku hyvä tarjous noihin. Nuo sijaitsevat London Eyen vieressä, lähin asema Waterloo.

    • Lontookoukussa

      Gower Steerilla on vieri vieressä useampia pikkuhotelleita, hintataso niissä kutakuinkin sama, 60 puntaa yhden hengen huone aamiaisen kera, oma kylpyhuone sisältyy hintaan. Jos jaat kylppärin, on hinta halvempi, en suosittele, näyttivät olevan pieniä, kun taas omassa huoneessa se kylppäri oli ihan asiallinen.

      Mielestäni sijainti oli mitä parhain. Olen aiemmin yöpynyt Notting Hillin laitamilla, alua ok, mutta sijainti ei läheskään niin hyvä. Vaikka pääseehän metrolla kaikkialle. Mutta mielestäni on hyvä, että sen lisäksi on useita bussilinjoja ja lisäksi kävellenkin pääsee moneen paikkaan, säästää aikaa, koska julkisilla matkustaminen on usein ruuhkaista.

      • Lontookoukussa

        Lyöntivirhe: siis Gower Streetilla.


    • vierailija290+1231

      Blackheath The Clarendon Hotel

      http://www.clarendonhotel.com/accommodation/


      Kauniit maisemat suoraan Greenwich Parkin puistoon, joka ulottuu Cutty Shark:iin saakka, ja jossa jäerjestettiin Lontoon Olympialaisten 2012 aikaan mm. hevosratsastuskilpailuita.

      Etäisyydet ja palvelut (muutamat) Hotellilta:

      Puistoalueita, kirkko, lampi: alle minuutti
      Juna: 3-5 min
      Bussipysäkki: alle minuutti
      Starbucks / Costa Cafe: 3 min
      Kioski: n. 3-4 min
      Vaatekauppoja/putiikkeja: 2 min
      ravintoloita (2-5 tähteä):


      Esimerkki kahden henkilön huoneesta aamupala. (Huonevarusteina hiustenkuivain, kylpyamme, lämmitys, televisio, sohva, tee kahvi, vedenkeitin yms perusvarustelua.)

      Nov 25 £95.00 (GBP)
      Nov 26 £99.00 (GBP)
      Nov 27 £99.00 (GBP)

      Base Rate £293.00 (GBP)
      (Huom! päivämäärät!)

      Halvin ko. hotellin tarjoama huoneq1

      Nov 25 £75.00 (GBP)
      Nov 26 £79.00 (GBP)
      Nov 27 £79.00 (GBP)

      Base Rate £233.00 (GBP)
      (Huom! päivämäärät!)

    • Lisää näitä!!

      Lisää (rauhallisisa) hostelleja ja B&B -tyyppisiä vaihtoehtoja!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      162
      8624
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      87
      7455
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      106
      7357
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7326
    5. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      41
      7244
    6. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      21
      7188
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      6642
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      29
      6486
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      84
      5710
    10. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      48
      5495
    Aihe