Kolmen ensimmäisen latauksen jälkeen puhelin ilmoittaa toiminta-ajaksi 39h. Kehoitti lataamaan, kun varausta oli jäljellä 10% ja latauksesta oli kulunut 33h, puhelimen käyttö oli hyvin vähäistä.
Nokia ilmoittaa valmiusajaksi 335h (3G). Millä edellytyksillä tuo huima kahden viikon valmiusaika saavutetaan? Onko kukaan koskaan saavuttanut?
http://www.nokia.com/fi-fi/tuotteet/puhelimet/lumia800/tuoteseloste/
Nokia ilmoittaa valmiusajaksi 335h (3G). Millä edellytyksillä tuo huima kahden viikon valmiusaika saavutetaan? Onko kukaan koskaan saavuttanut?
http://www.nokia.com/fi-fi/tuotteet/puhelimet/lumia800/tuoteseloste/
Vastaukset 4
Vanhimmat
max aika mitataan kun puhelinta ei käytetä yhtään vaan se on koko ajan levossa
Paskat. Mulla on kakkospuhelimena Lumia 800. Siitä on sammutettu myös kaikki taustasovellukset ym. Myös 3G on pois. Vamiusaikaa löytyy maksimissaan 80 tuntia, eli vähän yli kolme vuorokautta. Mun mielestä se on jo paljon se!!
Vastaavasti mun Lumia 900 samalla tavalla kaikki asetukset (ja samoissa olosuhteissa) toimii ihan maksimissaan n. 25 tuntia.
Hetkellinen virrankulutus:
Lumia 800: 60-80mA
Lumia 900: 100-120mA
Tuon alemmas en ole päässyt sitten millään konstilla.
saako siihen mitään task killerin,app stop, tapaista ohjelmaa
En tiedä, en ole etsinytkään. Mutta Stop Music on ihan hyvä olemassa. Sammuu kertalaakista se soitin, joka jää aina taustalle auki, ja jota ei saa sammuksiin kuin käynnistämällä puhelin uudelleen.