Onko San Fransiscon SFO kentällä lounge. Miten sinne pääsee?

marjapa

Tiedätkö minkälainen lounge on San Fransiscon SFO kentällä? Miten sinne pääsee? Mitä maksaa? Onko siellä mahdollista olla yön, kun lento on n. 06:00.

7

143

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • AY/AA

        Alkuperäsen kysyjän huolia ja murheita kahdella eri palstalla seuranneena voidaan tässä todeta että tässä näemme yhden syyn miksi AY/AA yhdistelmällä JFK/ORD kautta ei kannata lentää. Mitä lännemmäksi jatkolento suuntautuu, saavutaan myöhään illalla perille ja taasen paluu tapahtuu varhain aamulla. Kun taas koneenvaihto Euroopassa lähes aina tarkoittaa saapumista perille iltapäivästä ja kotiinlähtö tapahtuu välillä iltapäivästä yömyöhään.


    • Leijona

      Lentoyhtiöiden loungeen pääsyn edellytyksenä on yleensä tasokortti tai vähintään business luokan lippu. Mikäli sulla on Priotity pass kortti tai vastaava voit katsoa kortin oikeuttamat lounget tällä kentällä. Pelkällä rahalla ei yleensä loungeen pääse.

      • 1617

        Jenkeissä on hieman toiset kuviot. Sikäläisten yhtiöiden tasokorteilla ei pääse yleensä loungeihin kotimaanlentojen yhteydessä, mutta toisaalta lähes jokaiseen myydään rahalla sisäänpääsy. Tosin ei kovinkaan halvalla. Alkuperäiselle kysyjälle suosittelisin itsekin hotellia lentokentän läheisyydestä. Ja itsekin suosin vaihtoa Euroopassa ja mieluiten vielä eurooppalaisella yhtiöllä, jos kohde jenkeissä on sellainen että sinne jostain päin Eurooppaa pääsee suoraan.


    • marjapa

      Alkuperäinen kysyjä on nyt tämän saman aiheen parissa tutustunut pariin matkailupalstaan ja useisiin keskusteluihin, kuten AY/AA vihjaa. Sitä mitä alkuperäinen kysyjä jaksaa myös ihmetellä, on se hinku mikä joillakin on vastailla kysymyksiin, koski se vastaus kysymystä tai ei.
      Ilman tätä sälää, nämä palstat kysymyksineen ja vastauksineen olisivat todellakin sekä sävyltään positiivisempia että infoltaan tiiviimpiä ja näin ollen käytettävämpiä.

      • sfooooshh

        Sait täällä vastauksen kysymykseesi ja kaupan päälle vielä muita hyödyllisiä vinkkejä aihetta sivuten. Ja vielä ihan ilmaiseksi. Että ole hyvä vaan, kyllä näin kiitollisen kommentin jälkeen mielellään auttaa muitakin.


      • marjapa
        sfooooshh kirjoitti:

        Sait täällä vastauksen kysymykseesi ja kaupan päälle vielä muita hyödyllisiä vinkkejä aihetta sivuten. Ja vielä ihan ilmaiseksi. Että ole hyvä vaan, kyllä näin kiitollisen kommentin jälkeen mielellään auttaa muitakin.

        Olen todellakin saanut tällä palstalla hyödyllisiä vastauksia kysymyksiini, sen vuoksi vaihdoin kysymykseni toiselta palstalta tänne. Toki siellä toisellakin tuli muutama vastaus ja muutama ystävällinen, hyvä vastaus juuri niihin kysymyksiini. En siellä enkä nyt täälläkään palstalla kysynyt neuvoja lastenkasvatukseen tai muuhunkaan vaan pyysin vastauksia kysymyksiini. En pyytänyt vinkkejä, koska nämä tilaamatta annetut vinkit eivät ole mitenkään käyttökelpoisia minun tapauksessani.
        Kun vastaajat heräävät antamaan vinkkejä muitten kysymysten perusteella, vinkit tulisivat paljon parempaan käyttöön, kun ne suoraan otsikoituna kirjoitettaisiin vinkkeinä eikä asiaan liittymättöminä kommentteina. AY/AA olisi voinut vinkkiin herätessään laittaa sen pelkkänä yleisenä hyödyllisenä vinkkinä, omalla otsikollaan. Henkilö, joka kaipaa tätä vinkkiä matkustamiseensa tuskin löytää sitä kysymykseni alta. Omaan kysymykseeni tuo vastaus oli lievää v*****lua, ei juurikaan muuta.
        Kiitos kovasti kaikille, jotka oikeasti vastaavat niihin kysymyksiin mitä kysyin, tätä vartenhan tämä palsta on. Ja olen oikeasti saanut niistä sitä apua mitä kaipasin. Asiavastaajille kovasti kiitoksia!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3095
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      119
      1255
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1097
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      971
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      68
      937
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      907
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      881
    8. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      163
      858
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      844
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      794
    Aihe