Tälläinen löytyi

Etsijä vain

Turun Sanomat, Päivö Saarilahti: " Tapani Kansan ääni on terve, mutta hän ei kuulu tähän kilpailuun. Hän käyttää laulussaan viihteellisiä keinoja ja tuntuu välillä, että ulkomusiikilliset seikat ovat hänen esiintymisessään tärkeintä. Sävelpuhtaus on hyvä, äänen soinnissa puutteita. Ei jatkoon".

Uusi Suomi, Jukka Määttänen: " Tapani Kansa on väärässä, liian raskaassa seurassa. Hänen laulutaitonsa on puutteellista ja lauluesitykset kypsymättömiä. Ääni sinänsä terve ja kehityskelpoinen, mutta paljon olisi vielä töitä jos hänestä saataisiin ammattilaulaja".

Helsingin Sanomat, Seppo Heikinheimo: ..ja löytyyhän laulajien joukosta Tapani Kansa, joka on tunnettu iskelmälaulajana. Toivon hänelle hyvää jatkoa sillä saralla, koska äänellisesti hän ei tule koskaan olemaan taidelaulajien tasolla".
Sitten tämä Etelä Suomen sanomien kritiikki, jota en löytänyt ja kirjoitan sitä muistini mukaan. Artikkeli on ollut netissä ja jos joku sen jostain löytää voisi sen tänne panna.

Yleisön joukossa herätti hilpeyttä ja pieniä
naurunpurskahduksia Tapani Kansan voimakas ilmeily, joka oli täysin ristiriidassa laulettavan laulun tekstin kanssa.

3

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ****************

      Tapanihan on ammattilaulaja ,sillä hän on laulamisella itsensä elättänyt vuosikymmeniä. Klassisenmusiikinlaulajat eivät ole ainoita joka leipänsä musiikilla tienaa.

    • Ihskaa

      Joskus ihmetyttää nämä viestit. Mitähän ed.viestinkirjoittajakin tarkoittaa. Ihan paskaa.

    • Homo Liinux

      Minkähän takia nuo kriitikot ovat alentuneet/sortuneet edes kommentoimaan tätä tekotaiteilija planttua? Turhaa meteliä tyhjästä kattilasta! Tapsuliini Kansa on suuri taiteilija vain liinux-ihmisten (Liinilöiden) epämusikaalisessa mielikuvitusmaailmassa. Jos sielläkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      954
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe