Päitä ei osata tehdä

Olen ollut jo pidempään potilas, mutta ihmeekseni kukaan ei ole vielä osannut tehdä tai parantaa päätä. Pieleen on mennyt jokainen tehty pää. Onko muilla samoja kokemuksia?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Neurokirurgit osaavat parantaa pään, mutta muiden pitää kirjoittaa ensin lähete tarvittavaan tutkimukseen. Arvauskeskukset ja psykiatrit eivät osaa edes lähetteen laatimista, joten kivut ja säryt ym. lääkkeiden sivuvaikutukset kasvavat jatkuvasti.

Äänestä

Kun tekevät päästä vihaista/äkäistä vaikka pelkotilat vain voimistuvat kyseisessä luonteessa. Koulussa oli pelkotiloja mutta luin/sain ammatin jossa voi nauraa ja paranin täydellisesti. Nyt tekevät surkean tuntuisia päitä ja ei saa edes lukea. Lukeminenkin parantaa hyvin. Voiko neurokirurgi poistaa sirun?

Äänestä
  • Vain hammaslääkärit ja suuhygienistit poistavat sirun, koska se tulee käteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhjäpääääääää kirjoitti:

Olen ollut jo pidempään potilas, mutta ihmeekseni kukaan ei ole vielä osannut tehdä tai parantaa päätä. Pieleen on mennyt jokainen tehty pää. Onko muilla samoja kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu