Monet kai joutuvat hakatuiksi mielisairaalassa. Se on kai tehokasta hoitoa, kun eivät tule takaisin. Jotkut varmaan riippuvat jossain köydessä, mutta ei tule kuluja.
hakkaaminen mielisairaalassa
Hakattu
4157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hakkaaminen on fyysistä väkivaltaa (Rikoslaki LUKU 21 §6), joten henkilökunnan kuuluu saada tekojensa mukaan. He ovat niin vastuuntunnottomia, että eivät tunnusta tekojaan, joten heillä on huono itsetunto. He turvautuvat valehteluun, joten heillä on huono omatunto. Näin ollen mielisairaaloissa on sairas henkilökunta.
Se on varmasti tehokasta, vaikka minulla ei ole kokemusta.
En ymmärrä tätä kirjoitusta ollenkaan. Minua ei ole koskaan sairaalassa hakattu enkä ole koskaan nähnyt sellaista tapahtuvan.
Kyllä mielisairaalassa on hakattu ihmisiä.
Viitta,toi on kipeetä.Primitiivireaktio sellaisella joka niskan päällä.SAIRASTA!!!!!
Tällaiset pitäisi laittaa nilkoista roikkuun ja miettiä ääneen mitä tekis.
Kyynelten valuessa tai haistattelujen jälkeen luovuttaa linnaan.Kuuluu raiskaajien kanssa samaan p...ajoukkoon!!Koulutus kiven sisällä kyllä varma!
Vai olisiko pitänyt nyppiä kynnet.Nimettömästä aloittaen,heikko tunto.
Ihme ettei kukaan ole kostanut tasapainottomassa tilassa olevista.