AINOA; JONKA VOISI LAITTAA VAIHTOON

Tänä vuonna talooon valittujen joukosta on vaikea löytää ketään ,joka sopisi vaihtoon. Munamies-Jouko ei, mitäänsanomattoman tylsä Tommi ei, pussienkilisyttäjä Markus ei, Tomi ?, uudet asukkaat ei, Jonnat ei, Teija- no hehheh, vanavedessään Tea ei, Iida ehkä, Johanna ehkä. Jäikö joku pois?
12122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Johanna lähtee vaihtoon.

Äänestä

Kyllä Markus sopisi vaihtoon. Joukoa ei voisi laittaa, koska muistuttaa hirviötä. Sellaista jokainen pelkäisi.
Johanna tai Jonna A olisi sitten myös sopivia. Muut voisi unohtaa.

Äänestä

Tuskin kenestäkään muusta on vaihtoon, kuin Iidasta. Hän osaa kieliä ja osaa käyttäytyä asiallisesti. Eikä Iida ole sekoillutkaan kännissä, niinkuin kaikki muut. Johanna olis muuten hyvä, mutta hän tuskin osaa mitään kieliä.
Siispä Iiida vaihtoon ja Johannalle voitto BB-kisasta.

Äänestä

Vaihtoon valitaan henkilö joka tuo sinne toiseen BB- taloon jotakin draamaa. Elikkä riippuu mikä juttu menossa siellä, että kuka lähtee. Jos tarvitsevat jotain uhkaa miehille niin voi hyvinkin lähteä mies jos taas kaipaavat miesten pään sekottajaa niin Johanna taikka Jonna A. En usko, että lähettävät Teaa koska seurustelee markuksen kanssa eikä siis ala mitään seikkailla muualla. vaikea uskoa, että IIdaa valitaan...

Äänestä

Tällä hetkeltä ainoat järkevät valinnat olisivat Iida ja Jonna A. Ennemmin Iida, koska Jonna A on viime aikoina alkanut myös jauhamaan enemmän pahaa toisista, eikä siten ansaitse mitään palkintoja.

Nuo kaksi kuitenkin olisivat ok valintoja, koska osaavat käyttäytyä ja ovat luultavasti ihan kielitaitoisiakin. Johanna olisi muuten ok, mutta ei taida pärjätä englanniksi kovin hyvin. Markus olisi muuten ok, mutta kun se on luonteeltaan ja olemukseltaan vähän sellainen...löysä.

Äänestä

Johanna muuten, mutta jos ei pärjää englannilla...hän tosiaan osaa niin hyvin käyttäytyä, että on siksi hyvä.
Jonna A jos lähtee portugaliin saa armeija kokemuksestaan varmaan inhoa osakseen miesten osalta siellä kun niasellisuudesta eri käsitys. Mutta kiinno on siitä mitä ne haluaa siellä. Minä veikkaan, että Jouko lähtee tatuointiensa ja naistenmies tyylinsä takia jonnekkin.

Äänestä

Teija vaihtoon mahdollisimman kauas, ilman palautusoikeutta...

Äänestä

Teija olisi kyllä hauska veto ;D

Äänestä

teija on paras ja on tosi hyvä bileejä suurin osa fanittaa häntä
teijassa on parasta kun hän puhuu muitten selkien takana =) (=

Äänestä

Joukolle menolippu Buzmaniaan vaihtoon.Voitais saada sieltä paree apina tänne.Likoille vaan siveysvyöt jos se apina tajuaa miten joukoo tuurataan.

Äänestä

Teija vaihtoon iskemään latinomiehiä Kolumbiaan.

Äänestä

Viime vuonna vaihtoon meni nainen joten odotettavissa, että nyt mies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


roskaropotti kirjoitti:

Tänä vuonna talooon valittujen joukosta on vaikea löytää ketään ,joka sopisi vaihtoon. Munamies-Jouko ei, mitäänsanomattoman tylsä Tommi ei, pussienkilisyttäjä Markus ei, Tomi ?, uudet asukkaat ei, Jonnat ei, Teija- no hehheh, vanavedessään Tea ei, Iida ehkä, Johanna ehkä. Jäikö joku pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu