pirautus Saksaan

Tietääkö joku mikä olisi halvin keino ja aika soittaa Saksaan? Joko kännykästä lankapuhelimeen tai sitte kännykästä kännykkään... kiitooosh!
2587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lankaverkkoon soittaminen on halvempaa kuin matkapuhelinverkkoon.

Tuossa muutamia €/minuutti-hintoja Saksaan (ilman eri sopimuksia ja vain ulkomaanpuheluosuus, lisäksi tulee pvm tai mpm):

Globetel 99588
0,09 lanka
0,30 matka

Cubio 99551
0.095 lanka
0.27 matka

Telerus 99599
0.10 lanka
0.29 matka

Tuolta löytyy operaattorilista, jonka perusteella voi etsiskellä itse kunkin hinnastoja:
http://cgi.ficora.fi/numerointi/kansainvaliset_televerkot_dat.htm

Äänestä
  • Skype

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dummi kirjoitti:

Tietääkö joku mikä olisi halvin keino ja aika soittaa Saksaan? Joko kännykästä lankapuhelimeen tai sitte kännykästä kännykkään... kiitooosh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu