Legacy Farmari automaatti 2.0/2.5

Mites jos tommosen laittas, uudemmalla korilla eli -05 taitaa olla jo uutta koria, -03 ainaski vielä vanhaa??

Mites tuommoset -05 ylöspäin olevat 20./2.5 bensakoneet automaattilootalla.
Loota kestää?? Esim. ranskalaista käytettyä automaattia tai wolkkari/audin tipronicia en uskaltas ostaa. Mites suparun laita?

Suparut kait on laadukkaimpia japseja eli pitäs aika hyvä ja kestävä olla. Kertokaas kokemuksia
71677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Osta mitsubishi se on todella aliarvostettu merkki.

Äänestä

Vaihdelaatkit kestää automaatilla super hyvin. Senhän on voinut huomata kun ne kestää. Keskimääräistä kestävempi auto eli uskaltaa ostaa. Huom kaikissa aitoissa onnusein omistajan tekemiä vikoja . Joillain ei vain kestä mikään.
Tuossa alempana joku mainosti mitsubishia hyviä pn nekin muttavtaitaa ainoa vaihtoehto olla grandis malli nikin pajero on taas maasturi.

Äänestä

Eli periaatteessa vois vaikka onkun 01 tai 02 vuotisenkin ostaa...??
Onko noissa sinkkikoria?? Nettiautossa ois näköjään myynnissä vähän ajettu vanhempi jos ei ihan 15 kiloeuron subarua halua, liekköhän minkälainen, vähän ajettu mutta 3 omistajaa :
http://www.nettiauto.com/subaru/legacy/5158507

Äänestä

.. hommaat, nin laita suosiolla se 2.5 litran moottorilla.

Äänestä

On ollut kaikissa automaateissa ongelmia, uudemmat -09 eteenpäin CVT ei kuulemma kestä. Osta manuaali ja bensa koneella jos ko. auto on välttämättä, dieselit ongelmallisia. Korjaaminen mikäli kotimaassa onnistuu, erittäin kallista.

Äänestä
  • Vikaa, vikaa...

    Ainakaan mulla ei ole ollut (Legacy -10) CVT-vaihteistossa mitään vikaa. On siis kestänyt ja ajotapa ei ole välttämättä aina mikään siistein.
    Eikä muutenkaan ole vikoja tarvinnut korjaille, joten aika raju yleistys (vai provo) tai sitten vaan villi arvaus.

    Äänestä

Ainakin vanhemmat automaatit oli kestäviä, pitää vain muistaa vaihtaa öljyt ajallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autoa ostelemassa,,, kirjoitti:

Mites jos tommosen laittas, uudemmalla korilla eli -05 taitaa olla jo uutta koria, -03 ainaski vielä vanhaa??

Mites tuommoset -05 ylöspäin olevat 20./2.5 bensakoneet automaattilootalla.
Loota kestää?? Esim. ranskalaista käytettyä automaattia tai wolkkari/audin tipronicia en uskaltas ostaa. Mites suparun laita?

Suparut kait on laadukkaimpia japseja eli pitäs aika hyvä ja kestävä olla. Kertokaas kokemuksia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu