Saanko vapautuksen?

Onko minulla mahdollisuuksia saada vapautus armeijasta heikon näköni vuoksi? Näköni on -12 luokkaa.
3475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos näet lasien kanssa normaalisti niin et saa vapautusta. Jos haluat vapautuksen, valehtele että sulla on huono kuulo.

Äänestä

Ei ei ei...Pissaa intissä tahallaan sänkyysi (Tavallinen vesikin käy) ja mene varuskuntasairaalaan valittamaan asiasta. ei koskaan tarvitse palata takaisin.
Painota, että sinua on hyväksikäytetty lapsena ja miesten seura tuvassasi tuo pahoja muistoja mieleen.

Terveystietosi eivät seuraa sinua siviilipuolelle.

Äänestä

Et saa vaikka olisit sokea!!!Pystyt silti tunnustelee ja haistelee paskasii sukkia ja rytkyjä varusvarastolla!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terveystarkastus kirjoitti:

Onko minulla mahdollisuuksia saada vapautus armeijasta heikon näköni vuoksi? Näköni on -12 luokkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu