20€

????

Onko teidän mielestä 20e liian vähän vai liian paljon kuukausirahaa 11v pojalle (minulle) jonka ei tarvitse ostaa itse vaateita,koulutavaroita yms mitään tarpeelista? Ja en itse ostele mitään melkeinpä ikinä karkkia ehkä kerran kahdessa kuukaudessa, en harrasta shoppailua enkä kuluta rahaa käytännössä mihinkään. PS toivoisin että komentoiat laittaisivat kommenttiinsa oman viikko/kuukausirahan summan jos saat sellaista.

3

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Härre gåd!

      Eihän tuolla saa edes kaljaa joka viikonlopulle!!!
      Vanhempasi ei selvästikkään rakasta sinua.

    • 12321313123

      Aika vähän ku ite saan noin tonnin viikossa melkein kaikki mitä äiti tienaa

    • Think Pink

      Oon itte 13v, tyttö jolla on veli! Eli se tarkoittaa jos tartten jotain niin tulee kaksin kappelein. Ja ostan meille molemmille koulutarpeet, extranamii, välipalaa(välillä) jja vaattteita (itelleni).
      17/kk
      ^mietippä tota!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      244
      9264
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      4
      2775
    3. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      104
      1899
    4. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      187
      1855
    5. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      139
      1391
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      60
      1367
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      126
      1248
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1006
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      61
      819
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      808
    Aihe