Kuka se kurmottaa Juvan kunnanjohtajaa Heikki Laukkasta kantelemalla eduskunnan oikeusasiamiehelle ja vielä nimettömänä?
Vaikuttaa älyttömältä!
Juvan Lehdessä 18.10. Sirkka Väänänen kirjoitti asiaa toteamalla, että valitus on kiusantekoa!
Kuka kurmottaa kunnanjohtajaa?
5
384
Vastaukset 5
- Turhaa touhua
Harmillinen ja perin kiusallinen juttu tuo Laukkasen turhanaikainen nokittelu ja kunnanjohtajan roikottaminen löysässä hirressä.
- Kuuluu kauemmaskin
Kuka sanoo, että turhanaikainen. Ei savua ilman vai oliko toisinpäin. Yleensä asiassa on aina jotain perääkin ja aihetta.
Juvallkin taitaa olla aikamoinen piiri pieni pyörii toiminta, jossa unohtuu kuntalaisten asioiden hoito ja puolustaminen, kun joku kierittelee lahjuksissa.
Olisi aika nähdä kuntalaisten ketä nykyinenkin valtuusto kumartaa ja palvelee, joten löytyisikö puolueetomat ja rehelliset ihmiset, jotka ymmärtävät asioita ja osaavat ottaa selvää ja nähdä toisenkin puolen. Toivottavasti. - näi o
"...eduskunnan oikeusasiamiehelle ja vielä nimettömänä?"
Kakkapuhetta, sillä nimettömiä kanteluja ei oteta käsittelyyn.- Selvitä ihmeessä
Otapa eduskunnan oikeusasiamiehen kansliasta selvää, kuka kanteli! Epäilen että eivät kerro!!!
- pyryttää
liian fiksu ja filmaattinen tänne savolaisten = "lyhyiden"
arvostelemaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251168
- 691071
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun93838- 77761
- 45741
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la38694- 67633
Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka25618Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?38518Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44487