tässä kulunu vähän liian paljon aikaa. Kummatkin vastataan on!
Miten tästä eteenpäin. Mitkä sun toedlliset halut on? Mikä meitä estää sun mielestä.
Haluatko sä tehdä mun kannsa kauppalistaa, mä olen kyllä joustava enkä ala pikku seikoista vääntää kättä. Toisaalta toiset on sellasia että ne oikein tahtoo vääntää pöntön kansista ja vaikka mistä mitättömyyksistä, mä voi laskea pöntön kannen aina alas. Vai haluatko olla vaan ystävä, mitkä pitää yhdessä hauskaa.
Miten tästä eteenpäin. Mitkä sun toedlliset halut on? Mikä meitä estää sun mielestä.
Haluatko sä tehdä mun kannsa kauppalistaa, mä olen kyllä joustava enkä ala pikku seikoista vääntää kättä. Toisaalta toiset on sellasia että ne oikein tahtoo vääntää pöntön kansista ja vaikka mistä mitättömyyksistä, mä voi laskea pöntön kannen aina alas. Vai haluatko olla vaan ystävä, mitkä pitää yhdessä hauskaa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
niinkauan ku pelaatte nimettömin viestein kunnes huomaatte et se toinen liukeni jonnekin.
sitä kauppalistaa täällä päivällä sekä yöllä . olit vaan tua muuallakin sen listas kanssa.
onko hangeri ? vai joko aamuolusilla ...
mutta se on mennyttä, täytyy katsoa tätä nyt. Kyllä se hyvältä näyttää, antaa sen vaan keriä itsensä auki. Jotain siitä tulee kuitenkin... toivottavasti ei se pönttö kuitenkaan. :))) Ja minä ainakaan en jaksa vääntää ja kääntää, ei vois olla mun mielestä rasittavampaa, mutta jotain voi tietysti olla, mitä ei sulata ihan helpolla. Ei voi tietää etukäteen.
Tuli vaan mieleen, sun kirjoituksesta...
Yhteisen arjen...rakkauden. Sitä haluan. Mitään estettä ei enään oo ainakaan täällä päässä. Tie sit miten siellä päässä.
Kauppalistasta.. Olen kerran elämässäni - kakarana - ehkä n. 22 vuotiaana - tehnyt kauppalistaa sekstaillessa. Ja samoin toisen kerran tässä muutama vuosi takaisin:))
Ei todella mukava hetki huomata itse. No, parille sitä en tietenkään kertonut. :D
niin, ei. En halua netissä hilluvalta, anonyymisti joltain ikävä-palstan tyypeiltä tuollaista kysyvältä ihmiseltä yhtään mitään. En yhtään mitään.
Tuli vaan mieleen, tarviiko niitä päätöksiä tehdä tässä ja heti ja täällä keskustelupalstalla. Ja tarkoitatko, että on kulunut liian paljon aikaa ettei olla nähty? Ensinnäkin meidän pitäisi nähdä ja voisi sitten kasvotusten kertoa, että haluanko/haluatko tehdä yhdessä kauppalistaa. Haluaisin kyllä enemmän kuin ystävyyttä, koska liekki mun sisällä ei vielä ole sammunut. Toit sellaisen valon mun elämään, joka valaisee mua vieläkin, vaikka pimeä aika ulkona on koittanut...
http://www.youtube.com/watch?v=-0866T-gXIA&feature=relmfu
Ei niitä päätöksiä tehdä täällä!!! Meiltä ihmisiltä puuttuu rohkeus kertoa oikeasti mitä me halutaan. Epäonnistumisen myötä meistä tulee vain epävarmempia ja arkoja. Itse kuulun tähän kategoriaan myös.
Mutta kauppalistaahan voi suunnitella mitä sitä tänään ostaisi marketista!
Kukapa ei mieti noita.
Ymmärrän. Oon huomannut, että itselläni on vaikeaa ilmaista/kertoa mitä haluan, ilman että siihen edes liittyy mitään epävarmuutta, siis ihan vaikka kavereillekin. Voihan olla, että on jokin tunnelukko tai jotain.
Kirjoitin kyllä vähän hullusti. En nyt ehkä tarkoittanutkaan, että joku täällä oikeasti päätöksiä tekisikään. Tarkotin vaan sitä, että kun aikaa on kulunut, niin olisi hyvä tavata kasvotusten ja katsoa sitten miten asiat etenee.