ALFA KUSKIT TAAS VAUHDISSA!
13
560
Vastaukset
- Ex. 75T.S. 33Q.V.
Ei se tosiaankaan ole (hienon ja nopean) auton vika, jos kuski on Jurpo....
- alfan omistaja
Asiaa puhut. joku paskapää sitä ajaa,vaikka kuinka nopea auto,jossain vaiheessa se pysähtyy.
- totuus2
Ja yllättäen tällä sivulla ilmestyi heti Toyota Avensis -mainos....
- nolo homma
Hehheh, Mondeo vs. Alfa 100-0. Tosi noloo.
Tosin, Alfan ottaisin silti mieluummin kuin Foordin, kumpaakaa ei ole ikuna ollut.- hd
ota voortti ni et ainakaan taivaaseen pääse.
- ögjkglhkhkhkkh
Amistuunattu 159, Typerä lintulauta takana ja todennäköisesti tontitettu ajo-ominaisuudet piloille. Giugiaro (159:n suunniittelija) jos tuon näkisi, niin voisi olla häpeä liikaa vanhalle miehelle.
- aijaijai
Kyseessä on 156 Berlina eikä 159! Alfistit on pieni, mutta äänekäs vähemmistö, myös liikenteessä. Alfa lukeutuu aika hyvin BMW:n rinnalle kaahatuimpien autojen listalla. Näitä alfakaahailuja on kyllä ruvennut näkyilemään enempi...Giugiaro ja Bertone kärsii tuskissaan.
- Tutta Forza?
aijaijai kirjoitti:
Kyseessä on 156 Berlina eikä 159! Alfistit on pieni, mutta äänekäs vähemmistö, myös liikenteessä. Alfa lukeutuu aika hyvin BMW:n rinnalle kaahatuimpien autojen listalla. Näitä alfakaahailuja on kyllä ruvennut näkyilemään enempi...Giugiaro ja Bertone kärsii tuskissaan.
Johtunee siitä, että nuorilla on jo varaa 156:een. Kyllähän Alfaa kuuluukin käskeä, mutta tyhmyyksiin ei ole varaa mennä.
- Giulietta..
Todella surulliseksi tekee tuollainen kaahailu Alfalla! Olis vaan ostanu tuokin dorga vaikka Bmw.n tms. Alfanisti ei kaahaile tuollalailla! Alfanisti nauttii matkan teon mukavuudesta jonka Alfa antaa. auton suoritus kyky vain tukee mukavaa matkustus kokemusta! Alfa Romeolla ajetaan Grand Turismo!! Jos ostat Alfan kaahailuun olet valinnut väärän merkin! Morjes kamut! ja kättä pystyyn.. ;)
- Hohhoijaa erikoisuus
Alfisti... vituttaa nää typerät määreet ja heti perään samaa paskaa siitä, kuinka nauttii ajamisesta ja muuta paskaa. Ollaan olevinaan niin vi--un erikoista ja boheemia.
Nyt haloo! Alfa on ihan helvetin hieno auto ja mukava ajaa, mutta ei kummempaa. VAlintakysymys. Joku nyt vaan vittu haluaa ajaa paikasta A paikkaan B vaikka Toyotalla. Vittu joo moikkaillaan, kun kerran jollain niin erikoisella ajetaan. Itellä Alfa, enkä moikkaa yhtäkään vastaantulevaa morottelija-idioottia. - 156 kans
Onneksi autossa oli tuo "lintulauta" niin auto sai tarpeeksi downforsea pysyäkseen tiellä kovemmassa vauhdissa.
Kuvasta näkyy että pakoputki on suht avaran näköinen, taitaa olla hiukka kireempi peli kyseessä. - GT2.0
Hohhoijaa erikoisuus kirjoitti:
Alfisti... vituttaa nää typerät määreet ja heti perään samaa paskaa siitä, kuinka nauttii ajamisesta ja muuta paskaa. Ollaan olevinaan niin vi--un erikoista ja boheemia.
Nyt haloo! Alfa on ihan helvetin hieno auto ja mukava ajaa, mutta ei kummempaa. VAlintakysymys. Joku nyt vaan vittu haluaa ajaa paikasta A paikkaan B vaikka Toyotalla. Vittu joo moikkaillaan, kun kerran jollain niin erikoisella ajetaan. Itellä Alfa, enkä moikkaa yhtäkään vastaantulevaa morottelija-idioottia.MORO!
Ja ongelmasi oli?
- 156v6
Motonetin syöksyrännihän kertoo moottorin tehoista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne282420Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv602292Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.752045Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k681804Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941717Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel831638- 1291575
- 1051272
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest81146Martina haluaa tasoisensa miehen
Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol2481119