Kysymyksiä.

-marju-

Tulin mieleeni,että minun kaksi koiraurokset eli sekarotuiset sekä isokokoiset.Nyt molemmat yli 8 vuotta ikäiset,mutta mietin vaan jos pakko jossa vaiheessa koirahoitolaan niin uskallanko vain sinne viedä vaikka koirat eivät koskaan ollut 8v ajan hoitolassa?Voisin kyllä antaa tutulleni tai lähiselleni,mutta ei kukaan uskaltanut ottaa minun koirat,koska koirat näin isoja sekä aika näyttää vahvat.Ymmärsin tilanteen kuin ei voi mitään.On kaksi koirilla vähän käytösongelmia eli epäsosiaalisia muihin koiriin esimerkiksi inhokki eniten ainakin bokseri,rottweiler ja joku seisojarotua.Hoidin aivan yksin kahden koiran kanssa koko ajan.

4

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seka paras koira

      Voit ihan hyvin viedä hoitolaan mutta käy katsomassa miten toimitaan kyseisessä hoitopaikassa ja vastuullinen hoitokennelin pitäjä nimenomaan kysyy jos näillä meidän lellikeillä on joku juttu joka pitää ottaa huomioon!Sekat on viennyt minun sydämmen ja en ota ns.paperikoiraa vaika saisin ilmaiseksi rotua jos toistakin mutta ei!

    • dogsitter4you

      4H-kerholla on koulutettuja dogsittereitä. Eli voivat hoitaa koirasi myös kotonasi-eli ei tartte viedä hoitolaan eikä vaivata tuttuja. Itselläni on iäkkäitä koiria joita en missään nimessä halua viedä pois kotoa mihinkään hoitolaan. Dogsitteri on asunut kotonani esim viikonloppumatkani ajan ja hoitanut koiriani.Minulla ei ole huonoja kokemuksia dogsittereistä.

      • -marju-

        Dogsitteri?Kiitos vinkistä:).Vasta nyt kuulin tästä kun en ole kuullut dogsitteristä.Hyvä kun sanoit nyt.Ei ole siis huonoja kokemuksia dogsitteristä joten kuulostaa hyvältä.


    • sHitteri

      Tarvitsetko koirallesi hoitajaa?

      KOULUTETUT, LUOTETTAVAT JA REIPPAAT 4H-DOGSITTERIT OVAT PALVELUKSESSASI!

      Dogsitterit ovat 14-vuotta täyttäneitä innokkaita ja eläinrakkaita nuoria.

      Dogsitter voi toimia:
      •Lenkkeily- ja koiranhoitoapuna
      •Loma- ja viikonloppu hoitajana
      •Tai vaikkapa näyttely- ja kennelapuna

      Dogsitter on koirallesi henkilökohtainen hoitaja ja koira saa hoidon aikana olla kotona tutussa ja turvallisessa ympäristössään.

      Tarvittaessa dogsitter voi koirien lisäksi toimia apuna myös muiden pieneläinten hoidossa.

      Palveluhinnasto:
      Tuntiveloitus 10 €
      (sis. alv. 23%)
      Pidemmät ajat sopimuksen mukaan.

      Tiedustelut ja dogsitterin tilaus:
      Kontiolahden 4H-yhdistys
      Taina Parkkulainen
      Puh. 040 553 2287
      taina.parkkulainen (ät) 4h.fi


      http://kontiolahti.4h.fi/palvelut/dogsitter/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      28
      5651
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3613
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3522
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      26
      3417
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      124
      3006
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      32
      2727
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      22
      2419
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      121
      2392
    9. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2390
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2205
    Aihe