Ketä pitäisi äänestää?!

Niin. Siinäpä pulma- auttakaa?
20283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

PERUS-SUOMALAISIA TIETENKIN!!

Äänestä
  • vasemmistoa

    Äänestä

Hyvät tyypit sitoutumattomilla, 142 kari, 143 aune, 144 marie.

Aune on paljastanut YIT:n ja puolueiden salaliiton!

YIT kehittää-suunnittelee ja rakentaa kaiken Haminassa.

Kuka on salainen vuokralainen Vilniememen rakennuskaava alueella?

Kuka vuokrasi likipitäen 10 ha. kaupungille ostettua maatan?

Rynderillekö vuokraamis tavartyen kaupunki osto rakennusmaat ?

Vilniemellä on jo ainakin kerran nähtäväksi asetettu asemakaava ko alueen suunnittelusta ?

Vieläkö tosiaan entiset valtuutetut nostetaan jälkiänsä peittelemään
" sätkynukeiksi"?

Tai paremminkin tulee kysyä , vieläkö valtakirjan saavat entiset, jotka asukkailta kerättävillä verorahoilla lihottamaan kansainvälisen pörssiyhtiön osakkeenomistajia?

Kysyjälle vastaukseksi tämä tästä haminan politiikasta!
äänestäjät valitsevat.
Kiitos!

Äänestä

Äänestäkää Aunea ja hukkukaa siihen paskan määrään!

Äänestä

"kothamcity"

-Vallan vartia, voi voi sinua pikku-näädän tapaista onnetonta olentoa, mikä päässäsi haisee, vrpaasiko?
Teitä on melkoinen laumma -

Äänestä
  • Buaaaaahhhhahhaaa... kuka osaa kirjoittaa noin monta virhettä pariin lauseeseen? Atro, Atro se on.

    Äänestä

Itse äänestän Aunea, koska kovin montaa parempaa ehdokasta ei löydy!

Äänestä
  • Vaikea on todella ehdokasta valita. Kukaan ei ole juuri toistaan kummempi. Kuka haluaa mitäkin, kuka lupaa mitäkin, kuka on vaikuttamassa haasteiden kautta ja on jos jonkinlaista asiantuntijaa. Osa ehdokkaista ei itsekään ymmärrä mitä heidän vaivalla sorvaamansa vaalisloganit oikein tarkoittavat. Ei paljon kannattaisi "lupailla" mitään kun kuitenkaan ei oikeasti voi vaikuttaa yhtän mihinkään. Mitä vähemmän lupaa sen enemmän lupaa. Se olisi ehdokkaiden hyvä muistaa kun vaalityötä tekee.

    Äänestä

  • Ei lupauksia, kiitos! kirjoitti:

    Vaikea on todella ehdokasta valita. Kukaan ei ole juuri toistaan kummempi. Kuka haluaa mitäkin, kuka lupaa mitäkin, kuka on vaikuttamassa haasteiden kautta ja on jos jonkinlaista asiantuntijaa. Osa ehdokkaista ei itsekään ymmärrä mitä heidän vaivalla sorvaamansa vaalisloganit oikein tarkoittavat. Ei paljon kannattaisi "lupailla" mitään kun kuitenkaan ei oikeasti voi vaikuttaa yhtän mihinkään. Mitä vähemmän lupaa sen enemmän lupaa. Se olisi ehdokkaiden hyvä muistaa kun vaalityötä tekee.

    Aina on niitä, jotka uskovat vakuuttavantuntuisia mielikuvituksen tuotoksia. Tehdäänhän elokuviakin lennokkaista salaliitoista. Salaiset 00 -agentit eivät sen sijaan kuulu kunnallispolitiikkaan.

    Äänestä

Se on sitä rynderien "sätkynukkejen" vyvä veli-verkoston X-Files-meininkiä.

Äänestä

Aunelle menee äänet meidän perheestä.

Toivotetaan Aunelle menestystä!

Äänestä
  • Kuulin että koko Reitkalli äänestää AUNEA.

    Äänestä

  • Kylänpään tankki kirjoitti:

    Kuulin että koko Reitkalli äänestää AUNEA.

    Eiköhän siinäkin kylässä vähän enemmän järkeä ole.

    Äänestä

Kokeilkaa vaalikonetta, minulle se listasi Aunen sijalle 97. Näytti voiton menevän selvästi Kokoomuslaiselle naiselle. Mutta todellisuudessa ääneni saa uusi yrittäjä eikä nämä nykyiset Tallinnan matalle lähtevät tule minun ääntäni saamaan.

Äänestä
  • Kävin myös vaalikoneella kaksi kertaa ja sama henkilö tuli sijalle 1. Hän ei kannata lämmitettävää jalkapallokenttää.

    Äänestä

woima sonni

Äänestä

Aune tietää kyllä miten lainata rahaa, mutta takaisinmaksu onkin jo vaikeampaa. Siinä teille rehti ja luotettava talousasiantuntija äänestettäväksi.

Äänestä
  • Aunen luottotiedot ovat puhtaat 25.10.2012.
    Kuka jaksaa ylläpitää
    perätömiä väitteitä ja solvauksia. ?

    Äänestä

  • kunnia-kysymys ? kirjoitti:

    Aunen luottotiedot ovat puhtaat 25.10.2012.
    Kuka jaksaa ylläpitää
    perätömiä väitteitä ja solvauksia. ?

    Mikä kunnia? Muistelehan erästä kansanedustajan uraa, joka jäi lyhyeksi. Siihen aikaan ei takaisinmaksu paljoa painanut. Ei se asia kansan muistista unohdu, vaikkei enää luottotiedoissa näy.

    Äänestä

äänestäkää vaan kokoomuksen velloksia niin edustuskulut ei pienene ja hyvä veli aatos ei parane ollenkaan.etanat kalliine viinineen tekevät kauppansa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auneako kirjoitti:

Niin. Siinäpä pulma- auttakaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu