Lihavilla pojilla...

Ylipainoisilla pojilla on hälyttävän alhaiset testosteronitasot:

http://www.hs.fi/elama/Tutkimus Ylipainoisilla pojilla hälyttävän alhaiset testosteronitasot/a1305608818080
3245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä koskee 80% palstan pojista.


Jyyrgen kuittaa.

Äänestä

TURPA KIINNI JYYRGEN JA PAINU HELVETTIIN

Äänestä

Mitähän tuohonkin nyt voisi kommentoida. Luultavasti:
alhainen testosteroni -> rasva ei pala -> lihoo

Voi kai tuokin olla selitys ylipainoon. Emmää vaan tiijä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gsdrt-- kirjoitti:

Ylipainoisilla pojilla on hälyttävän alhaiset testosteronitasot:

http://www.hs.fi/elama/Tutkimus Ylipainoisilla pojilla hälyttävän alhaiset testosteronitasot/a1305608818080

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu