Vaikka oletkin jo menettänyt kiinostuksesi.
ei sun tarvitse
ilkeillä
19185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kuka ilkeilee ja kenelle?
Kaikinpuolin harmillinen viestisi sanoma :(
Mun mielestä on kaikista harmillista että istun kello kaksi aamuyöllä koneella kirjoittamassa jotain tälläistä ihmiselle jonka tunteista ja ajauksista en tiedä loppujen lopuksi mitään ja keneen ei ole minkäänlaista yhteyttä jos ihan tarkkoja ollaan. Alan miettiä mikä mussa on oikein vikana, vikana. Ja miksi ihmeessä olen antanut yhden "ukon" rutjakkeen vaikkuttaa itseeni näin. Mutta ikävää jos kirjoitin harmillisen viestin, ei ollut tarkoitus. Hyvää yötä jälleen kerran.
Ethän sä mulle vaan kirjoita? Jos olet kenen luulen olevan niin mielelläni kertoisin tunteeni ja ajatukseni. Mutta onko tämä hyvä paikka siihen? Täällä luritetut sanotaan "oikeassa" maailmassa lyhyemmin ja ytimekkäämmin. Tämä vie voimia. Eiköstä vain?
Ukon kutale riimuilee.
Riimukirjoituksellako täällä jo mennään? Kaakenlaasta.
Äh ja nyt tuli mato korvaan...kuka päästi jukan sinne? Ku uni ei tuu...
Ei ole hyvä paikka. Voisipa vaikka olla edes ystäviä jossain muualla. Ja tässä teille unilaulu.
http://www.youtube.com/watch?v=teMoNlQ2mqI
tämä on kivempi, tuo on jotenkin kaaottinen.
http://www.youtube.com/watch?v=CCMI91DCTRg
Olen 100% samaa mieltä :)
Kiitti perskuleestes avaa tv kanava 5 ni et nuku viellä aamullakaan.
Herramunjee en edes uskalla mennä vilkaisemaan mitä sieltä tulee.
Omituista höpinää on on
la la lal la la lal la Unien kirjaani tän kirjaan uniin sinisiin.
Hyvää yötä kulta suu.
kiinnostus on uteliaisuutta - myös.
Siellä tummaverinen hoitsu panee ukkoon liikettä ja nivelet alkaa taas luistaa.
Ai semmosta nivelvikaa? Mulla on nyt univika.
ei ollu sulle.
sähän oot sitä mieltä et joka yö naiset kirjoottaa just siulle.
number one.
ilkeilyyn vastaa helposti ilkeilyllä ja ilkeilynkierre on valmis ja sellainen repii ihmissuhteen rikki pidemän päälle.
Hellyydellä ja rakkaudella pääsisi pitkälle, mutta mitä se rakkaus sitten on? Teennäistä teeskentelyä vai aitoa välittämisen tekoja ja sanoja, jotka toteutuu eivätkä ole pelkkää kulissia, jonka takaa paljastuukin todellisuus?
http://www.suhdesoppa.fi/parisuhde/rakkauden-viisi-vihollista/
Itse en ole tätä ilkeily ja kostomentaliteettia koskaan ymmärtänyt. Toki vihan tunteet ovat ihan normia, mutta miten ne kanavoi ulos, onkin sitten toinen juttu. No, oma kurssi on edelleen, että ole ihminen ihmiselle. Kohtele toista kuten haluaisit itseäsi kohdeltavan. Ulkona upea aamu. Kaikki negatiiviset fiilikset huitsin nevadaan ja eikun menoksi.