Cialiksen kestosta

Olen etsinyt tietoa, ja lukenut täältä, että cialiksen vaikutus voi olla jopa 30 tuntia. Tarkoittaako se, että toimeen on päästävä kerran 30 tunnin sisällä vai voiko se yksi nappi 30 tunnin sisällä toimia useamminkin?
151669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Yksi nappi (20mg) toimii ainakin minulla tosi pitkään....

Äänestä
  • Niin mullakin....jopa kolme vuorokautta pelaa yhdellä 20mg Cialiksella...SUOSITTELEN paljon enemmän kuin naamanpunoitusta aiheutavaa Viagraa (50mg)

    Äänestä

Kylläpä se niin menee, että sillä yhdellä napilla saat napsutella sen pari vuorokautta...eli vaikka kymmenen panoa jos kunto/into riittää!

Äänestä

Jep ongelma onkin tuo kunto, vaikka olen hyvässä timmissä - väsyy siinä molemmat kun oikein tikuttaa pitkään ja useasti. Parempi ottaa pilleri aamulla ja vapaapäivänä, vit..... se kun seisoa jöpöttää, niin nuku siinä sitten. Mutta kun aamulla nappaa, niin illalla vielä panettaa ja voi touhuilla itsensä uniin.

Äänestä

Etkö osaa ajatella. Siis erektiolääkkeet parantaa erektioita, ja jos vaikutus aika on 30 tuntia, niin sillonhan se tarkoittaa sitä, että sulla on 30 tuntia normaalia parempi erektio naidessa. Jos ite otan erektiolääkettä niin ei mulla ainakaan oo mitään tarvetta nussia yhtään sen useammin kuin muulloinkaan, erektio vain on kivisempi thats it.
Tuo pitkä vaikutusaika on vain ja ainoastaan huono asia koska se tarkoittaa, että myöskin sivarit vaikuttaa pitkään. Eli cialiksella saat 3päivän ruuansulatus hairiöt ja tukkoisen tunteen pääkoppaan. Viagralla sama vain vuorokauden,mut sillä ei tuu sitä närästystä kuitenkaan. Toisaalta pääkopan tukkoisuus tulee kovempana, mut on muutenkin tehokkaampaa, joten pelkkä murunen riittää.

Äänestä

Osaanhan minä, mutta joskus viikonloppuisin on mukava naija napsutella ja seisottaa...ym. muutenkin.
Pussit" putsaantuu ja tyhjenee kunnolla, siinä ohessa ;)

Äänestä

Varokaa sydänoireita kun harkitsette noita aineita moni on kohdannut tiensä pään kun on turhaan ottanut aineita ja kuollut sydäkohtaukseen.
Lukekaa netistä tuoteselosteet ja käyttäkää järkeä ei terve mies tarvitse aineita.

Äänestä

on aikoja jolloin terve mieskin tarttee Cialista. Cialis on siinä suhteessa hyvää tavaraa,että vaikutus kestää vuorokauden, voi naida onnelliseen kevyeseen olotilaan. Olisi Cialista tarjolla!

Äänestä
  • Olisko? haluisin testata kyseistä tuotetta. Miten saisin?

    Äänestä

  • Mulla kestää liki viikon puolikas, tai sitten mulla ei mitään häiriötä oikeasti olekaan. jos onkin korvienvälissä, kun nainen on niin voimakas persoona. Tykkäisinn enemmän olla se joka johtaa homma, on pomo sängyssä ja seksissä.

    Äänestä


  • Peraho1 kirjoitti:

    Olisko? haluisin testata kyseistä tuotetta. Miten saisin?

    ota yhteyttä: [email protected]

    Äänestä

Apteekista reseptillä ja sen saapi lääkäriltä.

Äänestä

Cialiksen vaikutusaika on ylimainostettua ainakin omalla kohdalla, olen havainnut että se vaikuttaa max 10-12 tuntia, ja sen jälkeen tarvii taas uutta, toisaalta, kun olen käyttänyt Viagraa, niin sekin vaikuttaa vielä 8 tunnin päästä, ja kun verrataan näiden kahden hintoja, niiin ei ole mitään järkeä käyttää 8 kertaa kalliimpaa Cialista. Niinpä olen nyt taas tyytyväinen Viagran käyttäjä, Cialis tosiaan tulisi liian kalliiksi, viikonloppuna jos ottaa vaikka 3 viagraa, Pe-la-su, niin hyvin pärjää ja tulee edelleen halvemmaksi ja tehoaa yhtä hyvin kuin ylimainostettu ja erityisesti ylihinnoiteltu Cialis.

Ps. Lääkärikin totesi määrätessään aikoinaan mulle Cialista, että sen tehon kesto riippuu aineenvaihdunnan nopeudesta, jos on nopea aineenvaihdunta, niin tehokin häviää nopeammin.

Äänestä

Täytyy ottaa ajoissa, jos ottaa napin ja tunnin päästä pukille ei varmaan lähde mälli.
Kanki on kova, kuin kalliopora. Ei tuntoa ei lähes rähätämisen pisteessä. Joten 3-5 aikaisemmin tai ottaa illalla ja aamulla pukille, toimii kuin junan vessa. Näin toimien voi itse päättä milloin mälli lähtee, ja kun pari kertaa siirtää eteen päin.Ei taaskaan lähde mihinkään, joten puoliso tykkää tai ei ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_10114034 kirjoitti:

Olen etsinyt tietoa, ja lukenut täältä, että cialiksen vaikutus voi olla jopa 30 tuntia. Tarkoittaako se, että toimeen on päästävä kerran 30 tunnin sisällä vai voiko se yksi nappi 30 tunnin sisällä toimia useamminkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu