Itse ajattelen monesti jostain kirjasta tai uutisesta, että haluaisin antaa tämän hänelle luettavaksi, tai kun jotain erikoista tapahtuu niin haluaisin kertoa hänelle siitä ensimmäisenä. Reissuilla on tullut myös nähtyä ja kohdattua paljon sellaista, jonka olisin halunnut jakaa: näköala tai hyvä ravintola tunnelmallisena päivänä, kiehtova katu... Viedä kävelyretkille kotiseudulleni ja näyttää kaikki tärkeät paikat sekä kertoa tarinat niiden takana.
Kai sen takana on tunne siitä, että toinen ymmärtäisi ja näkisi asiat samalla tavalla?
Kai sen takana on tunne siitä, että toinen ymmärtäisi ja näkisi asiat samalla tavalla?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sama! Ollut jo useamman vuoden. Hän tietää tämän, olen sen hänelle kertonut. Täytyy yrittää unohtaa ja keskittyä olennaiseen.
Täällä kans.
Toisaalta kun tulee vähän huonompi päivä ja ikävä kaatuu päälle, ainoa mielihalu olisi jäädä vaan peiton alle eikä tulla koskaan pois. Sitten on vaan keskityttävä töihin ynnä muuhun vaikka yöpaidassa. Pitäisi varmaan lopettaa näiden keskustelupalstojen lukeminen kokonaan.
Ihan kivoja, mullakin oli jotain tollasia joskus, mutta kyllä ne siitä häviää ;). No ehkä täältä olisi aika häipyä jo.
En kehtoo sanoo...
jos se on vain seksiä ei se vielä ole rakkautta joten sano vain kyllä täällä me kaikki olaan joskus sitä harrastettu ei siinole mitään ihmeellistä poju ;)
Sama!
sekä alkaa tietysti haaveilemaan :)