Saata-nan palvontaa Turussa

uskissss

Turun keskustassa, kauppakeskus Forumissa on tatuointiliike, joka palvoo paholaista. http://turkutattooparlour.files.wordpress.com/2012/09/img_6659.jpg

Liikkeessä on keskellä ruumisarkku pöytänä ja sen lasikannen sisällä luuranko. http://turkutattooparlour.files.wordpress.com/2012/09/img_6781.jpg

Liike on täynnä pääkalloja, epäjumalten kuvia ja liike mainistaa demonien kuvia tatuoitavaksi. Herramme Jeesuksen Kristuksen kuva on loukkaavasti keskellä näitä epäjumalten kuvia:

http://turkutattooparlour.files.wordpress.com/2012/09/sam_9899.jpg

Liikkeen nettisivuilla on demonien ja enkelten yhteistanssia eli kutsua enkeleille langeta yms. saata-nan palvontaa.

http://turkutattooparlour.wordpress.com/

Tässä on yksi vahva ajan merkki siitä, että antikristuksen valta alkaa nousta. Tämän saata-nan kirkon päivät on luettu.

Se henkilö joka käy ottamassa tästä liikkeestä tatuoinnin ja tietää tästä viestistä, niin Jeesus Kristus tulee viimeisenä päivänä antamaan tästä teosta asiankuuluvan rangaistuksen.

6

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Boy who cried wolf

      Et selvästikään tiedä mitään saatananpalvonnasta ja pahennat entisestään sitä negatiivista mielikuvaa mitä teistä uskovaisista ihmisillä on.Jos Turussa asuisin voisin käydä asioimassa ihan viestisi takia vaikka tatuointeja en ottaisi.

    • Parlorin asiakas

      Oletkos Uskisss miettinyt, että tällainen kirjoitus saattaisi täyttää viharikoksen merkit Suomen rikoslain mukaan. Eikös Raamatussa kehoiteta olemaan kuuliaisia esivallalle ja olemaan tuomitsematta toisia?

      Mahdatkos itsekkään selvitä viimeisenä päivänä rangaistuksetta?

    • ootko uskis?

      uskiksiahan ne saata.nan palvojatkin ovat ja tääll netissä pyörii monta sivustia että heistä voisi tehdä viharikos ilmoituksen aatteleppa sitä parlorin asiakas ja muuten säästytkö itse ranaistukselta viimeisenä päivänä??

    • ehhemmer

      Taitaa olla kyseisen liikkeen oma mainostaja asialla ;D

      Ihan hyvä yritys, monella alkoi varmaan kiinnostus kasvaa.

    • moiiiiiiiiiiiiiiiiii

      suuntana kyseinen liike

    • pohtiva tietäjä

      En tiedä pitäisikö sinne lähettää pari uskovaista puhdistajaa siunaamaan paikka? Miksi ette mene? Eikö kukaan uskalla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      221
      3202
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      322
      2813
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      76
      1810
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      55
      1715
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      48
      1591
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1386
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1342
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1280
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      432
      1274
    10. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1269
    Aihe