Saata-nan palvontaa Turussa

uskissss

Turun keskustassa, kauppakeskus Forumissa on tatuointiliike, joka palvoo paholaista. http://turkutattooparlour.files.wordpress.com/2012/09/img_6659.jpg

Liikkeessä on keskellä ruumisarkku pöytänä ja sen lasikannen sisällä luuranko. http://turkutattooparlour.files.wordpress.com/2012/09/img_6781.jpg

Liike on täynnä pääkalloja, epäjumalten kuvia ja liike mainistaa demonien kuvia tatuoitavaksi. Herramme Jeesuksen Kristuksen kuva on loukkaavasti keskellä näitä epäjumalten kuvia:

http://turkutattooparlour.files.wordpress.com/2012/09/sam_9899.jpg

Liikkeen nettisivuilla on demonien ja enkelten yhteistanssia eli kutsua enkeleille langeta yms. saata-nan palvontaa.

http://turkutattooparlour.wordpress.com/

Tässä on yksi vahva ajan merkki siitä, että antikristuksen valta alkaa nousta. Tämän saata-nan kirkon päivät on luettu.

Se henkilö joka käy ottamassa tästä liikkeestä tatuoinnin ja tietää tästä viestistä, niin Jeesus Kristus tulee viimeisenä päivänä antamaan tästä teosta asiankuuluvan rangaistuksen.

6

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Boy who cried wolf

      Et selvästikään tiedä mitään saatananpalvonnasta ja pahennat entisestään sitä negatiivista mielikuvaa mitä teistä uskovaisista ihmisillä on.Jos Turussa asuisin voisin käydä asioimassa ihan viestisi takia vaikka tatuointeja en ottaisi.

    • Parlorin asiakas

      Oletkos Uskisss miettinyt, että tällainen kirjoitus saattaisi täyttää viharikoksen merkit Suomen rikoslain mukaan. Eikös Raamatussa kehoiteta olemaan kuuliaisia esivallalle ja olemaan tuomitsematta toisia?

      Mahdatkos itsekkään selvitä viimeisenä päivänä rangaistuksetta?

    • ootko uskis?

      uskiksiahan ne saata.nan palvojatkin ovat ja tääll netissä pyörii monta sivustia että heistä voisi tehdä viharikos ilmoituksen aatteleppa sitä parlorin asiakas ja muuten säästytkö itse ranaistukselta viimeisenä päivänä??

    • ehhemmer

      Taitaa olla kyseisen liikkeen oma mainostaja asialla ;D

      Ihan hyvä yritys, monella alkoi varmaan kiinnostus kasvaa.

    • moiiiiiiiiiiiiiiiiii

      suuntana kyseinen liike

    • pohtiva tietäjä

      En tiedä pitäisikö sinne lähettää pari uskovaista puhdistajaa siunaamaan paikka? Miksi ette mene? Eikö kukaan uskalla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1575
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1559
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1431
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1213
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      45
      1005
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      171
      875
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe