Alle viikko ja Hämeenlinna on 70-luvulla

Eläköön jytky, eläköön
Kari Ikkala ja lulu rikonen
18256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mistä ne purkukuntoset puutalot (joita oli kaupunki väärällään) takasin saadaan....Hä???

Äänestä

Oliko 70-luvulla avoita, läpinäkyvää ja reilua politiikkaa? Tavoitteena hämeenlinnalaisten hyvä arki?

Äänestä

Kieltämättä oli. Lääkäriinkin pääsi samana päivänä, nyt voipi mennä ensi vuoden puolelle, jos yrität.

Äänestä
  • Muuta Ojoisiin tai Puistomäkeen, niin pääset lääkäriin ehkä jo samana päivänä.
    Ojoisilla on todella hyvä terveysasema, jota ollaan jo ajamassa alas. Tyhmintä mitä ajatella saattaa, sillä se vain lisää ruuhkia muualla.

    Äänestä

  • Vesa S kirjoitti:

    Muuta Ojoisiin tai Puistomäkeen, niin pääset lääkäriin ehkä jo samana päivänä.
    Ojoisilla on todella hyvä terveysasema, jota ollaan jo ajamassa alas. Tyhmintä mitä ajatella saattaa, sillä se vain lisää ruuhkia muualla.

    Maanantaina voimme jo iloita jos on appelssiini mehua aamiaisella

    Äänestä

  • Rötös herrat kiikkiin kirjoitti:

    Maanantaina voimme jo iloita jos on appelssiini mehua aamiaisella

    Maanantai aamu aukea harmaana

    Äänestä

AKri pelastaa meidät, Verka tehdas puretaan ja viipurin tien silta

Äänestä
  • Vain reilu yksi päivä jäljellä, sitten takaisin 70 -luvulle

    Äänestä

  • Etutukka hulmuaa kirjoitti:

    Vain reilu yksi päivä jäljellä, sitten takaisin 70 -luvulle

    Hieno homma.

    Mihin aikaan on lähtö.?

    Äänestä

Alle viikko ja ollaan 2020 luvulla, joten se siitä.

Äänestä

Demareita ja Vihreitä Tovereita äänestämällä pääsemme vihersosialismiin jollaisesta 70-luvulla ei osattu haaveillakaan. Vesistöt kirkastetaan ja tehtaat ajetaan alas. Kansallispalkasta saamme perustoimeentulon ja ihmiset voivat vaihtaa vapaalle.

Äänestä
  • Pravda kiittää ja urasi jatko on turvattu.

    Äänestä

nauttikaa viimeistä päivää, Syyrakin ajat palaavat

Äänestä

Pelotellaan niin paljon tällä takaisin 70-luvulle-jutulla. No kuten joku viisas kirjoitti, niin ei nyt ihan sinne asti, mutta aikaan ennen nykyisiä päättäjiä, jolloin ei oltu niiin maan velkasuossa. Velat kun on pakko maksaa. Mihis tavallinen ihmine joutuu jos ei velkojaan maksa, ottaa vaan lisää. Tiätte varmaan.
Jonkun rohkean (ei Sari Rautio) on otettava ja alettava elää realismissa. Muuten joutuu velkavankeuteen. Se joka on velkaa, jota ei pysty maksamaan,on velan orja. Mutta ehkä KODEM on siihen pyrkinytkin. Orjia on helppo ohjata.

Äänestä
  • Veikko Vennamo kaupungin johtajaksi

    Äänestä

Aloittaja ...tana on kopioinut aiemman nimmarini..

Äänestä
  • Eipäs tuossa ole kopioimista

    Äänestä

  • ERTDF kirjoitti:

    Eipäs tuossa ole kopioimista

    Se nimi merkki kuuluu meille perse suomalaisille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paskaam kirjoitti:

Eläköön jytky, eläköön
Kari Ikkala ja lulu rikonen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu