Lapsella on epilepsia ja etsitaan hyvä epilepsiaan erikoistunut lastenneurologia. Kuka osaa neuvoa, kiitos.
Vastaukset 8
- hely4
Yksityiseltä vai?
- epi
Ajattelin kyllä julkiseltä.
- aamu23
Julkisella ei tietääkseni itse voi valita hoitavaa lääkäriä vai voiko, joku fiksumpi valaiskoot. Itse käyn yksityisellä.
- epi
Onko kuka käynyt lapsen kanssa Lastenlinnassa neurologin vastaanotolla? Osaako kuka esim. sieltä neuvoa neurologia?
- yks.th
epi kirjoitti:
Onko kuka käynyt lapsen kanssa Lastenlinnassa neurologin vastaanotolla? Osaako kuka esim. sieltä neuvoa neurologia?
Julkisella ei tosiaankaan voi itse valita lääkäriä jonka vastaanotolle menee. Julkinen sektori toimii noin koko maassa.
- käynyt
epi kirjoitti:
Onko kuka käynyt lapsen kanssa Lastenlinnassa neurologin vastaanotolla? Osaako kuka esim. sieltä neuvoa neurologia?
Lastenlinnassa on todella taitavia lastenneurologeja. Ei siellä huonoa olekaan, joten jos saat sinne lähetteen, voit huoletta mennä ja saa t lapsen asiaa eteenpäin ja hoitoon.
- jonkinlainen vastaus
Julkisella puolella ei voi valita lääkäriä. Terveyskeskuksesta/neuvolasta tarvitaan lähete erikoissairaanhoitoon. Aika neurologille tulee sitten aikanaan poliklinikalta. Täällä meillä päin on lisäksi joka käyntikerralla eri lääkäri.
Lastenlinnasta ei ole kokemuksia, asun muualla Suomessa. Ymmärtääkseni julkinen sektori toimii kuitenkin näin koko maassa. - hely4
Julkisella ei voi valita neurologia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4162001- 1831512
- 1491467
- 1231376
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291176Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.244937- 113907
- 67752
- 26675
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i124655