Hyvä lastenneurologia pk-seudulla.

epi

Lapsella on epilepsia ja etsitaan hyvä epilepsiaan erikoistunut lastenneurologia. Kuka osaa neuvoa, kiitos.

8

624

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hely4

      Yksityiseltä vai?

      • epi

        Ajattelin kyllä julkiseltä.


    • aamu23

      Julkisella ei tietääkseni itse voi valita hoitavaa lääkäriä vai voiko, joku fiksumpi valaiskoot. Itse käyn yksityisellä.

      • epi

        Onko kuka käynyt lapsen kanssa Lastenlinnassa neurologin vastaanotolla? Osaako kuka esim. sieltä neuvoa neurologia?


      • yks.th
        epi kirjoitti:

        Onko kuka käynyt lapsen kanssa Lastenlinnassa neurologin vastaanotolla? Osaako kuka esim. sieltä neuvoa neurologia?

        Julkisella ei tosiaankaan voi itse valita lääkäriä jonka vastaanotolle menee. Julkinen sektori toimii noin koko maassa.


      • käynyt
        epi kirjoitti:

        Onko kuka käynyt lapsen kanssa Lastenlinnassa neurologin vastaanotolla? Osaako kuka esim. sieltä neuvoa neurologia?

        Lastenlinnassa on todella taitavia lastenneurologeja. Ei siellä huonoa olekaan, joten jos saat sinne lähetteen, voit huoletta mennä ja saa t lapsen asiaa eteenpäin ja hoitoon.


    • jonkinlainen vastaus

      Julkisella puolella ei voi valita lääkäriä. Terveyskeskuksesta/neuvolasta tarvitaan lähete erikoissairaanhoitoon. Aika neurologille tulee sitten aikanaan poliklinikalta. Täällä meillä päin on lisäksi joka käyntikerralla eri lääkäri.

      Lastenlinnasta ei ole kokemuksia, asun muualla Suomessa. Ymmärtääkseni julkinen sektori toimii kuitenkin näin koko maassa.

    • hely4

      Julkisella ei voi valita neurologia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      416
      2001
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      183
      1512
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      149
      1467
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1376
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1176
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      937
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      113
      907
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      67
      752
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      675
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      655
    Aihe