pojille kysymys

musta on alkanut tuntua että joka poika haluaa tyttöystäväkseen jonku britneykopion mikä vaan hymyilee nätisti seinäruusuna ilman omia mielipiteitä! itse sanon reilusti mielipiteeni enkä pukeudu mihinkään pastelliväreihin.. että sanokaapas pojat millaisista tytöistä tykkäätte ja pitääkö havaintoni paikkansa?
121133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ja ei pidä paikkaansa..
Pitää olla mielipiteitä ja ne seinäruusut ei kyllä minua ainakaan sytytä.
Nainen jolla ei ole mielipiteitä on vaan todella tylsä, vaikka olisi minkälainen Britney..
Siksipä yleensä tuon kaltaiset naiset ovatkin haluttuja vain tiettyyn hommaan :l

Äänestä

sanoisimpa vaikka näin, ettei kannata yleistää...

Äänestä

Ymmärrän kyllä mitä haet tuolla takaa. Mutta onhan se niin että kauneus on aina katsojan silmässä. Toiselle läski voi olla toiselle ihanan naisellinen. (älkää ottako kohtausta tuosta, laihat ovat naisellisia)

Mutta nyt haluan sinun huomaavan että täällä olevat ihmiset ovat usein aika nuoria, ja ehkä jopa pinnallisia. Tai sitten vain heiltä puuttuu elämänkokemus, jota minäkään en kyllä pahemmin omaa. Mutta luonne on kuitenkin se kaikkein tärkein! Aina! Ja olen itse nähnyt sen että hyvännäköinen jätkä seurustelee ei niin suositun tytön kanssa.

Yleensä hoikat ja kauniit asettavat korkeat vaatimukset ja saattavat nauraa niille (sekä pojille että tytöille) joita ei ole siunattu hyvällä ulkokuorella. Mutta jossain vaiheessa käy niin että heidänkin on aika keskittyä siihen sisimpään, sille ei ulkokuoren kanssa aleta perhettä rakentamaan... =)

Hyvää kesän loppua sinulle!
-Phobos-

Äänestä

ime huora lekaa

Äänestä

oot oikeessa siinä että poikia kiinnostaa enempi nätit tytöt vaikka ne oliskin tyhmiä tai muuta. Mietihän: ei kukaan poika haluu julkisesti näyttäytyä ruman kaa!! Hyvää jatkoo vaan ei millään pahalla.... :P

Äänestä
  • sanoinko että olen ruma:) ei ole tarkotus kehua mutta alicia keysin kaksoisoleenoksi on haukuttu...hehe

    Äänestä

  • vittu, että jätkä on tyhmä,oikeesti.sä oot just tollanen munallas ajatteleva ja aivoja sulla ei taida ees olla!!

    Äänestä

Mun kohalla ei pidä paikkaansa. Mä en ainakaa ite alkais seurustelee minkää britneykopion kanssa, koska niil olis muutenki nii paljo vientiä, et veikkaisin niiden pettävän aika herkästi. Naisen ulkonäkö rakentuu ainaki mun päässä mm. siitä mitä se suustaan päästää ulos. Keskinkertasesta tytöstä, joka osaa puhua fiksusti ja pilke silmäkulmassa tulee erittäin kaunis tyttö. Ikää mulla 17

Äänestä

Miehiä on erillaisia..

Äänestä

Todellakaan haluaisi mitään britneykopiota ta pissistä mikä vaan dokaa koska se on Cool ja siitä saa respectii, heh ei hemmetti mitä scheissee itse olen 16 vuotias jätkä poltan kyllä, mutta harvemmin juon ja kohtuulisesti senkin teen. Itse tykkään sellaisesta tytöstä joka uskaltaa olla oma itsensä, eikä mikään massateini, ja jolla on vähän järkeä päässäkin että ei tarvi joka viikonloppuna olla bilettämässä ja dokaamassa. siinä se nyt oli, hyvää yötä,päivää, or whatever milloin tämän luetkin. PEACE!

Äänestä
  • "Itse tykkään sellaisesta tytöstä joka uskaltaa olla oma itsensä, eikä mikään massateini"

    mut jos joku on oma ittesä niissä massateini vaatteissa, biletyksessä ja muussa..? vaikka kylläki tuo massateiniys on aika naurettavaa, ni haluan tuoda tonki näkökannan esiin.

    Äänestä

  • tyttönen vaa kirjoitti:

    "Itse tykkään sellaisesta tytöstä joka uskaltaa olla oma itsensä, eikä mikään massateini"

    mut jos joku on oma ittesä niissä massateini vaatteissa, biletyksessä ja muussa..? vaikka kylläki tuo massateiniys on aika naurettavaa, ni haluan tuoda tonki näkökannan esiin.

    mutta mulle on monta kertaa käyny niin et poika on kehunu mun ulkonäköö ja et oon mukava ja plaaplaa, mut sit ku oon tiukasti eri mieltä jostai ni tulee pojal kakat housuu ja sit juostaa jonku seinöruusun syliin. kenties tälläisillä pojilla on joku 50-luvulta jäänyt käsite että nainen on tarkoitettu olemaan turpaa kiinni makkarin ja hellan välissä. mutta todella hienoa kuulla että täällä on erilaisiakin poikia. nostan hattua teille, "erilaiset" pojat!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kekoa kirjoitti:

musta on alkanut tuntua että joka poika haluaa tyttöystäväkseen jonku britneykopion mikä vaan hymyilee nätisti seinäruusuna ilman omia mielipiteitä! itse sanon reilusti mielipiteeni enkä pukeudu mihinkään pastelliväreihin.. että sanokaapas pojat millaisista tytöistä tykkäätte ja pitääkö havaintoni paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu