Varokaa joroslaiset paikallinen kuorma autoyrittäjä,joroisten sora montulla hyökkäsi kimppuun,syytti ROSMOKSI,POLTTO AINEVARKAAKSI,SINÄVARASTITMEILTÄ POLTTO AINETTA. JOISTA MUUTEN POLISSEILLA EI OLE TIETOA. anteeksi tulee äidin maidossa mutta näille,mehtäläisille ei.EIHÄN SEMMOISTA TARVITSE OLLAKAAN,JOKA JOROSLAISIA EDUSTAA NÄITTEN MIELESTÄ..TERV KOTKAN POLUNLENKEILIÄ. JATKUUMUUTEN LENKKEILY VIELÄKIN. ISÄ JA POIKA, MULLE SANOTTIIN POLIISSI TULEE PAIKALLE, ISÄ TULI PETKELEEN KANSSA,POLIISI HÄVISI PUHELIMEEN,TAI PELLOLLE,HIEKKAAN,MULTAAN.
VARMAAN EX MULTAKUSKI.
8
446
Vastaukset
- typerää,
voi,voi,tiedän ketä.nämä isukki ja poitsu on.edustetaan joroslaisia.
- Mitähän jos..
opettelisit esittämään asiasi selkeästi.
http://www.cs.tut.fi/~jkorpela/kielenopas/index.html - nyttuli jytky.
haaaaa hooo hiiiiii. jospa sinä opettelisit lukemaan.tais napsahtaa kohdalle.voivoi,pitäskö paljastaa lisää laitetaan harkintaan.
- kansakoulu = +
On vissiin napukat ottamatta. Eihän tuommoisesta saa mitään selvää eikä tolkkua.
- multaa ja soraa
todellakin saa jos haluaa isä ja poika rekka kuski joroinen .onko niitä monta ,ei todellakaan,varsinkaan sora multa kuskei. edustaa myös joroslaisia. apua voi tseesus.tälläistä käyttäytymistä soramontulla.
- totus tulkoon....
multaa ja soraa kirjoitti:
todellakin saa jos haluaa isä ja poika rekka kuski joroinen .onko niitä monta ,ei todellakaan,varsinkaan sora multa kuskei. edustaa myös joroslaisia. apua voi tseesus.tälläistä käyttäytymistä soramontulla.
nyt tiedän taitaa poika ajaa kunnan latu konetta. koneet pois tuolta valehtialta. ei paljon lyhene ladut jorosissa .paitsi kyseisten pellot. soramontulla haukutaan rosvoksi varkaaksi,uhataan lyödä, kassaralla,haukutaan polttoaine varkaaksi. tuliko selvästi .selvitetään. soita..........jos ei niin lisätään panoksia.....
multaa ja soraa kirjoitti:
todellakin saa jos haluaa isä ja poika rekka kuski joroinen .onko niitä monta ,ei todellakaan,varsinkaan sora multa kuskei. edustaa myös joroslaisia. apua voi tseesus.tälläistä käyttäytymistä soramontulla.
Eipä mielestäni osu näihin hehkilöihin kohdistuvat "laukaukset" kohdalleen! Tai on tapahtunut jotain vallan yllättävää.
- vapaaherra 47.
en uskonu minäkään. mutta kun kaikki tapahtui,järkytyin miten näin voi olla. todistajat löytyy,tapahtuneesta. siksi kyseiset henkilöt on hiljaa.vaikenee...laukaukset muuten osuu näihin henkilöihin. poliisit ei tienyt kyseisestä varkaudesta. joten kaikki oli keksittyä. kysytty on. pidetään kulissit pystyssä näin hän se menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253730
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402722Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532280Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122251Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131749Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191529Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521501- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621241Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951194