ne kuuluisat kesäasukkaat, joista aina puhutaan ja jotka rahaa tuovat?? Saunaniemessä oli ennen pari saksalaista, ei ole enää.
keitä ovat Keiteleellä
kesäasukit
4144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Muutama hörhö viettää kesiään entisillä kotipaikoillaan ja luulevat sitä huvilaksi.
Kyllä lomailen Keiteleellä.
Mutta haluaisin oman paikan viettää lomaa siellä.
Sukulaiset on toki kivoja,mutten haluaisi koko kuukautta elää heidänkään
nurkissaan.
Mistä löytyisi edes jonkinlainen loukko noin 200 euroa per kuukausi, jossa
voisi viettää lomaa kuukauden ??
Niin halvalla ei tainne majoittaa kukaan. Vaikka osaankin kaikkea pientä
remppahommaa ja voin tehdä töitäkin majoitukseni eteen.
Mutta siivoojan palkka ei riitä pitkälle.
Tosin muita säästöjäni käytän kyllä. Kuten aikaisemmat kesät osoittavat.
Majoituksesta vaan en tahdo maksaa ylihintaa.
kuinkas semmoinen yhtälö toimii, ettei asumisesta ja olemisesta tarviais maksaa. Samoiten kesänvietto paikasta, en ole kuullut, että niitä saisi ilmaiseksi mistään. Taitaa halvin vuokra olla sukulaisten nurkissa.
"Majoituksesta vaan en tahdo maksaa ylihintaa" Ei ne kesämökit, leirinnän majat, tai muut kesän viettoon tarkoitetut paikat ole yrittäjälle, omistajalle ilmaisia pitää. Onhan ne yllä pidettävä läpi vuoden. Ja kaikki kustannukset on nousseet huimasti, niin siihen nähden joku leirinnän mökki on edullinen.
Ossooko kukkaa vastata alakuperäseen kysymyksee?? ihteeni kiinnostaa, ku oon vasta muuttanna, tosi nuapurpitäjästä.